fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Opublikował użytkownik: Bartosz

Coraz więcej firm decyduje się na wykorzystanie potencjału internetu w promocji swojej marki i usług, jednakże wciąż odsetek firm jest mały w porównaniu z ogromnym potencjałem globalnego zasięgu sieci. Obecność w internecie to nie tylko strona internetowa, ale również popularne kanały social media.

Relacje z klientami

Social media to świetne narzędzia, które pomagają w budowaniu relacji z klientami, pozwalają słuchać ich opinii i odpowiednio na nie reagować. Dobrze prowadzana komunikacja w internecie może być skuteczniejsza niż reklama tradycyjna. Najpopularniejszym portalem social media od wielu lat jest Facebook, zyskał popularność wśród milionów użytkowników w Polsce. Sympatie zyskał również Instagram, mniej popularny w marketingu Twitter oraz SnapChat kierowany szczególnie do młodszych grup docelowych. Domeną budowania wizerunku za pośrednictwem komunikatorów social media jest całkowita otwartość na wszystkich odbiorców, dlatego reakcja musi być współmierna do zainteresowania.

Nadzieja dla firm

Media społecznościowe to szansa dla małych i średnich firm, które budując relacje z klientami, poszerzają swoją bazę kontaktów. Kreowanie wizerunku marki w internecie stanowi podstawę sukcesu. Zaangażowanie firmy w prowadzenie Fanpage przekłada się na budowanie wartości marki, za pośrednictwem jej odbiorców. Social media to tak naprawdę całodobowy kontakt. To specyficzne medium, które nie musi prowadzić do wymiany zdań. Dialogiem jest reakcja pod postacią polubienia postu lub jego udostępnienia.

Który portal wybrać?

Firma nie musi decydować się na obecność na wszystkich portalach. Facebook to możliwość łatwego wyszukania, pokazywania swojej oferty, nowości, wprowadzanych modernizacji oraz zdobytych wyróżnień. Instagram i SnapChat to świetna alternatywa dla firm, które chcą, by klienci przeżywali z nimi dzień. Krótkie filmiki i dobre zdjęcia modelują interakcje poprzez zabawę. Fantazyjne hashtagi pomagają scalać wszystkich fanów. Jako firma widzimy, kto lubi nasz produkt, usługi, co może przekładać się na dalsze plany w rozwoju marki.
W obliczu konkurencji przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na zaniedbanie własnego wizerunku. Praca włożona w jego wypracowanie i utrzymanie zapewnia istnienie w świadomości klientów, pracowników i otoczenia biznesowego.

4 komentarze do “Budowa wizerunku firmy w social media

  1. Polecam szkolenia prowadzone przez specjalistów aridotacje. Umieją przekazać rzetelną i aktualną wiedzę, która znacznie wspiera rozkręcenie firmy

  2. Dokładnie, dla mnie również szkolenie prowadzone przez Aridotacje okazało się bardzo cenne

  3. Nie ma co ukrywać, Agencja Rozwoju Innowacji prowadzi wartościowe i bogate merytorycznie szkolenia, miałam szczęście uczestniczyć w kilku i okazały się one bardzo przydatne 🙂

  4. Zdecydowanie się zgadzam, jeśli można na kimś polegać, to właśnie na ich, wartościowa wiedza i skuteczny przekaz, polecam Aridotacje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl