fbpx

SEO case study dla strony firmy rozbiórkowej ze Śląska

13 miesięcy pracy SEO, z TOP50 na TOP5
2-krotny wzrost ruchu na stronie!

Co zrobiliśmy?

Start

Co znajdziesz w tym Case Study?

Słowo o Kliencie

Oczekiwania klienta - zwiększenie zasięgu docierania do klientów na obszarze: Górnego Śląska i okolic oraz wypromowanie usług takich, jak: wyburzanie i rozbiórki, prace ziemne.

Jak to osiągnęliśmy?

Analiza biznesowa

[Kliknij, aby rozwinąć]

Kompleksowy audyt seo

[Kliknij, aby rozwinąć]

Optymalizacja strony

[Kliknij, aby rozwinąć]

Dedykowana strategia SEO

[Kliknij, aby rozwinąć]

Analiza biznesowa

Zaczęliśmy od tego, co powinno być filarem każdej udanej współpracy – od rozmowy. Uważnie wysłuchaliśmy potrzeb biznesowych naszego partnera i szczegółowo omówiliśmy wspólny cel. Sporym wyzwaniem okazało się pozycjonowanie na kilka lokalizacji, a tym samym duża liczba fraz kluczowych. Klient mógł jednak liczyć na całkowite zaangażowanie z naszej strony poparte pełnią naszych umiejętności z zakresu SEO. Od samego początku współpracy na 100% wniknęliśmy w biznes naszego partnera. Działaliśmy od samego początku w nowatorskim modelu współpracy, który jest oparty na rzetelnym przygotowaniu Audytu - przed podjęciem pozycjonowania a to oznacza, że każdemu partnerowi poświęcamy maksimum uwagi i pełnię naszych umiejętności już na wczesnym etapie rozpoczęcia współpracy, tj. na etapie dokładnej analizy strony Klienta.

Kompleksowy audyt seo

Nasz klient zajmuje się m.in. rozbiórką i wyburzaniem nieruchomości. My natomiast rozebraliśmy jego konkurencję na części pierwsze, aby zburzyć jej pozycję lepszą strategią SEO! Audyt niezawodnie nakreślił nam plan działania. Przede wszystkim musieliśmy skupić się na poprawności struktury strony internetowej naszego partnera. Musiała być w doskonałej formie ze względu na mnogość fraz kluczowych i konieczność pozycjonowania na kilka lokalizacji. Dopiero po wszechstronnej diagnozie strony naszego klienta (w warstwie technicznej, tekstowej) mogliśmy nakreślić dedykowany plan pozycjonowania. Audyt wskazał nam głównie te czynności, które były nieodzowne dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Po co tracić cenne zasoby na zbędne działania!

Optymalizacja strony

Plan działania nakreślony, nadeszła więc pora, aby wdrożyć go... w sieci! Dzięki audytowi SEO dysponowaliśmy już gotową instrukcją kompleksowej optymalizacji strony internetowej naszego partnera. Audyt wykazał m.in. konieczność usprawnień w zakresie dostępności witryny na urządzeniach mobilnych. Czym prędzej nadrobiliśmy owe zaległości, aby strona zgrała się z trendami współczesnego e-biznesu. Odtąd klienci naszego partnera mogli go mieć, dosłownie, w zasięgu ręki! Tym samym zdobyliśmy kolejne cenne punkty w maratonie do Google TOP10. Raporty tylko potwierdziły skuteczność podjętych działań – z nieskrywaną dumą prezentujemy je poniżej!

Dedykowana strategia SEO

Skoro strona miała już zbudowaną niezłą "tężyznę", szkoda było zrezygnować z dalszych SEO-treningów. Razem z naszym partnerem postanowiliśmy kontynuować maraton! Nasi eksperci opracowali (oczywiście przy wsparciu danych z niezawodnego audytu SEO) dedykowaną strategię pozycjonowania wyłącznie dla biznesowej witryny www naszego partnera. Jednym z głównych założeń było zbudowanie silnego profilu linkowego strony. Audyt konkurencji wykazał, że rywale naszego partnera mają w tej kwestii dużą przewagę. Przyspieszyliśmy więc tempo! W naszej taktyce SEO postawiliśmy na dominację wartościowych linków z artykułów sponsorowanych. Pełna koncentracja, konsekwencja działań oraz dedykowana strategia pozycjonowania... Dzięki tej synergii osiągnęliśmy z naszym partnerem sukces!

Rezultaty w postaci statystyk

Wzrost ruchu na stronie

Jednym z głównych celów pozycjonowania jest zwiększenie ruchu na stronie klienta. Powyższe wdrożone działania okazały się strzałem w 10. Dowodem tego jest poniższy wykres z Google Analytics. Przedstawia on 2-krotny wzrost ruchu w skali całej współpracy.

Google Analytics

Wzrost liczby i pozycji fraz

Od momentu rozpoczęcia współpracy minęło 13 miesięcy. Jak widać na wykresie z SEMSTORM poniżej, z miesiąca na miesiąc frazy w TOP10 i TOP50 zwiększały się. Co za tym idzie zwiększał się ruch na stronie oraz zadowolenie naszego klienta :) Na dzień dzisiejszy EkoGrand osiąga najlepsze wyniki w historii swojego istnienia.

Wybrane frazy w TOP5 w wyszukiwarce Google

SEMSTORM

Zmiana ilości fraz w poniższych przedziałach:

Top10:
9 44

Top50:
29 218

Dzięki pełnej koncentracji na celach klienta, udało nam się osiągnąć najlepsze wyniki z zakresu pozycjonowania dla firmy rozbiórkowej. Mając to doświadczenie i zdobytą wiedzę, z przyjemnością przeniesiemy je na Twój biznes! Skonsultuj się z nami, a pokażemy jak powtórzymy ten wynik!

Opinia klienta

Zamów bezpłatną konsultację

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie zrealizujemy Twoje cele biznesowe , to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl