fbpx

SEO Case Study dla Sprzedawcy bram i napędów garażowych z Poznania

5-krotny wzrost ruchu na stronie - z TOP 50 do TOP 10

Co zrobiliśmy?

Start

Co znajdziesz w tym Case Study?

Słowo o Kliencie

Oczekiwania klienta - zwiększenie zasięgu docierania do klientów na obszarze: Poznań oraz wypromowanie produktów takich, jak: bramy i napędy garażowe

Jak to osiągnęliśmy?

Analiza biznesowa

[Kliknij, aby rozwinąć]

Kompleksowy audyt seo

[Kliknij, aby rozwinąć]

Optymalizacja strony

[Kliknij, aby rozwinąć]

Dedykowana strategia SEO

[Kliknij, aby rozwinąć]

Zamknij

Analiza biznesowa

Brak dokładnego poznania potrzeb klienta – to niemal tak, jakby wziąć udział w maratonie bez znajomości trasy! Dlatego, zanim rozpoczęliśmy „bieg”, przeprowadziliśmy z naszym klientem dogłębny wywiad. Oferujemy nowatorski model współpracy, który jest oparty na maksymalnie dokładnym przygotowaniu Audytu - przed podjęciem pozycjonowania a to oznacza, że każdemu partnerowi poświęcamy maksimum uwagi i pełnię naszych umiejętności już na wczesnym etapie współpracy, tj. w momencie przeprowadzania dokładnej analizy strony Klienta. Wniknęliśmy zatem na 100% w biznes naszego partnera, by otworzyć przed nim bramy do sukcesu!

Zamknij

Kompleksowy audyt seo

Po dokładnym omówieniu potrzeb i celów naszego klienta przystąpiliśmy do dzieła. Branżę SEO zgłębiamy od ponad dekady: różnorodne doświadczenia i profesjonalne zaplecze techniczne umożliwiły nam fachową ocenę kondycji wirtualnego biznesu naszego partnera. Audytu SEO, dostarczył nam danych na wielu płaszczyznach strony. Zaczęliśmy od audytu fraz, aby ustalić optymalne i generujące największy ruch słowa kluczowe. Następnie – dzięki audytowi technicznemu – dowiedzieliśmy się, co warto poprawić np. w kodzie witryny. Badanie strony zakończyliśmy audytem tekstowym. On pomógł nam zweryfikować, w jakim stopniu należy uzupełnić zawartość witryny uprzednio wytypowanymi frazami kluczowymi. Finałem była analiza poczynań konkurencji naszego klienta. Musieliśmy wychwycić jej mocne i słabe strony, dzięki czemu wypracowaliśmy doskonalszą strategię pozycjonowania.

Zamknij

Dedykowana optymalizacja strony

Dopiero gdy zdobyliśmy konkretne i szczegółowe dane dotyczące kondycji witryny naszego partnera wdrożyliśmy pełną optymalizację. Zawczasu wykluczyliśmy niepotrzebne czynności – po co "przetrenowywać" budżet klienta...? Usprawniliśmy przede wszystkim te elementy witryny, które spowalniałyby (a czasem wręcz uniemożliwiały) skuteczność dalszego procesu pozycjonowania. Zadbaliśmy m.in. o sprawne wczytywanie się strony, jak również o jakościowy content odpowiednio nasycony silnymi frazami kluczowymi.

Zamknij

Dedykowana strategia SEO

Nasz klient zajmuje się sprzedażą bram przemysłowych, bram garażowych, ogrodzeń... My natomiast „odgrodziliśmy” go od konkurencji, pozostawiając furtkę wyłącznie do Google TOP10! Ustabilizowaliśmy kondycję jego biznesowej strony www, a dzięki audytowi SEO jasno nakreśliliśmy indywidualną strategię pozycjonowania. Nie pozostało nic innego, jak przystąpić do jej wdrożenia! Regularne czynności z zakresu content marketingu i linkbuildingu, a także pełna koncentracja na wspólnym celu, pozwoliły nam dobiec tak daleko w maratonie do Google TOP10.

Rezultaty w postaci statystyk

Wzrost liczby i pozycji fraz

Od momentu rozpoczęcia współpracy minęło 48 miesięcy. Jak widać na wykresie z SENUTO poniżej, z miesiąca na miesiąc frazy w TOP10 i TOP50 zwiększały się. Co za tym idzie zwiększał się ruch na stronie oraz zadowolenie naszego klienta :) Na dzień dzisiejszy El-Sar osiąga optymalne wyniki w historii swojego istnienia.

Wybrane frazy w TOP10 w wyszukiwarce Google

Senuto

Zmiana ilości fraz w poniższych przedziałach:

Top10:
2 24

Top50:
37 175

Dzięki wełnej koncentracji na celach klienta, udało nam się osiągnąć optymalne wyniki z zakresu pozycjonowania dla sprzedawcy bram i napędów garażowych w Poznaniu. Mając to doświadczenie i zdobytą wiedzę, z przyjemnością przeniesiemy je na Twój biznes! Skonsultuj się z nami, a pokażemy jak powtórzymy ten wynik!

Powtórzmy taki sukces w Twoim mieście! - darmowe konsultacje

Wyślij zapytanie

Wzrost ruchu na stronie

Jednym z głównych celów pozycjonowania jest zwiększenie ruchu na stronie klienta. Powyższe wdrożone działania okazały się strzałem w 10. Dowodem tego jest poniższy wykres z Google Analytics. Przedstawia on 5-krotny wzrost ruchu w skali całej współpracy.

Google Analytics

Zamów bezpłatną konsultację

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie zrealizujemy Twoje cele biznesowe, to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

  Wyślij zapytanie

  Bezpłatna konsultacja SEO

  Chcesz zwiększyć sprzedaż? Szukasz skutecznej agencji? Umów się na bezpłatną konsultację
   Zamknij
   Tel: +48 736 769 550
   biuro@studiolokomotywa.pl