fbpx

SEO case study dla strony sprzedawcy wózków widłowych z Warszawy

19 miesięcy pracy SEO, z TOP40 na TOP10

Co zrobiliśmy?

Start

Co znajdziesz w tym Case Study?

Słowo o Kliencie

Oczekiwania klienta - zwiększenie zasięgu docierania do klientów na obszarze: Warszawy oraz wypromowanie usług takich, jak: sprzdedaż, wynajem, serwis wózków widłowych, paletowych, magazynowych

Jak to osiągnęliśmy?

Analiza biznesowa

[Kliknij, aby rozwinąć]

Kompleksowy audyt seo

[Kliknij, aby rozwinąć]

Optymalizacja strony

[Kliknij, aby rozwinąć]

Dedykowana strategia SEO

[Kliknij, aby rozwinąć]

Zamknij

Analiza biznesowa

Duża konkurencyjność w branży Klienta i lokalizacji stanowiła nie lada wyzwanie. Zaproponowaliśmy nasz model współpracy jako odpowiedź na rosnące wymagania współczesnej branży SEO, a co za tym idzie – potrzeby naszych klientów. Wierzymy, że pełne zaangażowanie i całkowite skupienie się na biznesowych celach naszych partnerów pozwala osiągnąć wysoką, długotrwałą i stabilną pozycję w rankingu wyszukiwarki. Dlatego proponujemy nowatorski sposób podejścia do współpracy, który polega na rzetelnym przygotowaniu Audytu - przed podjęciem pozycjonowania a to oznacza, że każdemu partnerowi poświęcamy maksimum uwagi i pełnię naszych umiejętności już na wczesnym etapie współpracy, tj. w momencie przeprowadzania dokładnej analizy strony Klienta.

Zamknij

Kompleksowy audyt seo

“Solidny” audyt SEO był początkiem naszych praktycznych działań. Zbadaliśmy kondycję witryny naszego klienta pod kątem technicznym i tekstowym, a także zweryfikowaliśmy, jak wypada ona na tle branżowej konkurencji. Namierzyliśmy słabe punkty w strukturze strony, jak również sprawdziliśmy, czy jest odpowiednio nasycona słowami kluczowymi generującymi największy ruch. Ponadto przeanalizowaliśmy te miejsca w sieci, które miały największy potencjał przyciągania internautów na stronę naszego partnera.

Zamknij

Optymalizacja strony

Konkretne dane, które pozyskaliśmy dzięki wnikliwemu audytowi, były niezbędne do wypracowania wniosków pod optymalizację strony www naszego klienta. Skupiliśmy się przede wszystkim na wyeliminowaniu najważniejszych mankamentów witryny i usprawnieniu tych elementów, które niepotrzebnie oddalały ją od topowych pozycji w rankingu wyszukiwarki. Wdrożyliśmy więc nową architekturę strony, a także przygotowaliśmy content zgrabnie nasycony optymalnymi frazami kluczowymi.

Zamknij

Dedykowana strategia SEO

Szczegółowy wywiad biznesowy, kompleksowy audyt, szczegółowa optymalizacja... Dopiero po tym jak zdobyliśmy niezbędne dane i ustabilizowaliśmy kondycję strony naszego klienta, mogliśmy przystąpić do wdrożenia 12 miesięcznego planu pozycjonowania. Content marketing oraz linkbuilding były głównymi obszarami, na których budowaliśmy pozycję witryny naszego partnera. Regularnie, konsekwentnie i z pełnym zaangażowaniem – co potwierdzały cykliczne raporty.

Rezultaty w postaci statystyk

Wzrost ruchu na stronie

Jednym z głównych celów pozycjonowania jest zwiększenie ruchu na stronie klienta. Powyższe wdrożone działania okazały się strzałem w 10. Dowodem tego jest poniższy wykres z Google Analytics. Przedstawia on 8-krotny wzrost ruchu w skali całej współpracy.

Google Analytics

Wzrost liczby fraz

Od momentu rozpoczęcia współpracy minęło 19 miesięcy. Jak widać na wykresie z SENUTO poniżej, z miesiąca na miesiąc frazy w TOP10 i TOP50 zwiększały się. Co za tym idzie zwiększał się ruch na stronie oraz zadowolenie naszego klienta :) Na dzień dzisiejszy Niko Alex osiąga najlepsze wyniki w historii swojego istnienia.

Senuto

Zmiana ilości fraz w poniższych przedziałach:

Top3:
4 18

Top10:
24 67

Top50:
247 387

Dzięki pełnej koncentracji na celach klienta, udało nam się osiągnąć najlepsze wyniki z zakresu pozycjonowania dla Sprzedawcy wózków widłowych z Warszawy. Mając to doświadczenie i zdobytą wiedzę, z przyjemnością przeniesiemy je z przyjemnością na Twój biznes! Skonsultuj się z nami, a pokażemy jak powtórzymy ten wynik!

Zamów bezpłatną konsultację

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie zrealizujemy Twoje cele biznesowe, to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl