fbpx

SEO Case Study dla Biura Rachunkowego z Warszawy

42 miesiące pracy SEO, Z TOP50 do TOP3

Co zrobiliśmy?

Start

Co znajdziesz w tym Case Study?

Słowo o Kliencie

Oczekiwania klienta - zwiększenie zasięgu docierania do klientów na obszarze: Warszawa oraz wypromowanie usług takich, jak: usługi księgowe, księgowość

Jak to osiągnęliśmy?

Analiza biznesowa

[Kliknij, aby rozwinąć]

Kompleksowy audyt seo

[Kliknij, aby rozwinąć]

Optymalizacja strony

[Kliknij, aby rozwinąć]

Dedykowana strategia SEO

[Kliknij, aby rozwinąć]

Zamknij

Analiza biznesowa

Przed przystąpieniem do docelowych prac przeprowadziliśmy z klientem dogłębny wywiad biznesowy aby maksymalnie zrozumieć jego potrzeby i cele rynkowe. Zawsze dążymy do tego aby nasze działania bezpośrednio wspierały cele strategiczne klienta, a nie były kolejną “oderwaną” usługą marketingową. Dzięki naszej pracy mogliśmy w 100% zaangażować się w jego potrzeby i w pełni oddać się ich realizacją. Działamy w nowatorskim modelu współpracy, który jest oparty na rzetelnym przygotowaniu Audytu - przed podjęciem pozycjonowania a to oznacza, że każdemu partnerowi poświęcamy maksimum uwagi i pełnię naszych umiejętności już na wczesnym etapie współpracy, tj. na etapie przeprowadzania dokładnej analizy strony Klienta.

Zamknij

Kompleksowy audyt seo

Znając potrzeby klienta przystąpiliśmy do wykonania kompleksowego audytu SEO.

W oparciu o wieloletnią wiedzę, doświadczenie oraz zaplecze techniczne w postaci branżowych narzędzi jak Senuto czy Majestic mogliśmy zdiagnozować najważniejsze elementy jego “wyzwania SEO” czyli: poprzez audyt fraz ustaliliśmy optymalne wyrażenia pozyskujące ruch na jego stronę, audyt jego witryny w obszarze technicznym i tekstowym dostarczył nam niezbędnych informacji co musimy poprawić np. w kwestii kodu strony czy na poziomie nasycenia tekstu słowami kluczowymi, a audyt konkurencji podpowiedział jakie bieżące działania będą niezbędne aby osiągnąć wysokie pozycje i cele w wyszukiwarce.

Zamknij

Dedykowana optymalizacja strony

Dzięki uzyskaniu tak szerokiego spektrum informacji o aktualnej kondycji strony klienta i jego konkurencji mogliśmy na tym etapie podjąć najbardziej rentowne i skuteczne dla niego decyzje czyli wiedzieliśmy jakie elementy techniczne strony wymagają dalszej optymalizacji - koncentrując się w jego przypadku najbardziej na poprawie szybkości ładowania strony i strukturze witryny, jak również mogliśmy przygotować optymalne pod kątem ilości znaków i nasycenia danymi frazami teksty na jego witrynę.

Zamknij

Dedykowana strategia SEO

Dopiero w momencie gdy kondycja strony pozwalała na dalsze działania- bez "palenia budżetu" klienta rozpoczęliśmy wdrażanie naszego 20 miesięcznego planu działania, który został oparty o wnioski i dane wyciągnięte z audytu konkurencji.

Strategia dalszych regularnych działań skoncentrowała się w obszarze content marketingu oraz link building. Dzięki formule nowatorskiej współpracy klient otrzymał od nas dedykowane rozwiązanie na swoim rynku - a my mogliśmy w pełni skoncentrować się na jego wyzwaniach.

Rezultaty w postaci statystyk

Wzrost ruchu na stronie

Jednym z głównych celów pozycjonowania jest zwiększenie ruchu na stronie klienta. Powyższe wdrożone działania okazały się strzałem w 10. Dowodem tego jest poniższy wykres z Google Analytics. Przedstawia on 4-krotny wzrost ruchu w skali całej współpracy.

Google Analytics

Wzrost liczby i pozycji fraz

Od momentu rozpoczęcia współpracy minęły 42 miesiące. Jak widać na wykresie z SENUTO poniżej, z miesiąca na miesiąc frazy w TOP10 i TOP50 zwiększały się. Co za tym idzie zwiększał się ruch na stronie oraz zadowolenie naszego klienta :) Na dzień dzisiejszy Sygnum osiąga najlepsze wyniki w historii swojego istnienia.

Wybrane frazy w TOP1 w wyszukiwarce Google

Senuto

Zmiana ilości fraz w poniższych przedziałach:

Top3:
1 17

Top10:
4 33

Top50:
17 90

Dzięki pełnej koncentracji na celach klienta, udało nam się osiągnąć najlepsze wyniki z zakresu pozycjonowania dla biura rachunkowego w Warszawie. Mając to doświadczenie i zdobytą wiedzę, z przyjemnością przeniesiemy je na Twój biznes i Twoją lokalizację! Skonsultuj się z nami, a pokażemy jak powtórzymy ten wynik w Twoim mieście!

Zamów bezpłatną konsultację

Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie zrealizujemy Twoje cele biznesowe, to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl