fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Opublikował użytkownik: Bartosz

video marketing

Zadając sobie to pytanie, prawdopodobnie jesteś zainteresowany taką formą komunikacji. Zanim jednak zabierzesz się za poznanie powodów, dowiedz się, dlaczego Video Marketing jest tak ważny?

Video marketing to działania, które wykorzystują obrazy ruchome na wielu kanałach. Treści wideo mają wiele potencjału, by zbudować długofalową relację z klientem pod warunkiem, że są spójne i właściwie zaplanowane. Dzięki rozpowszechnieniu mediów społecznościowych krótkie filmiki stały się popularne, a przy tym nie wymagają tak dużego zaangażowania na obszarze technicznym, jak dawniej. Większość smartphonów jest wyposażona w zaawansowany sposób nagrywania filmików, a darmowe programy i aplikacje umożliwiają obróbkę. Nie oznacza to, że każdy może stać się ekspertem od video marketingu.

Co jest najważniejsze w video marketingu?

Jak w każdym obszarze marketingowym istotna jest strategia, która pozwala na zawężenie obszarów i odpowiedź na pytania: czym się zająć, do kogo kierować treści, jaką formę prezentacji wybrać oraz gdzie publikować. Tylko właściwie obrana strategia jest w stanie osiągnąć sukces w wideo marketingu. Odchodzi się od trendu sztywnych filmików z reżyserem i profesjonalnym montażystą, ale niedbałe realizacje raczej skończą się fiaskiem.

Bardzo często video marketing jest błędnie kojarzony tylko z kanałem YouTube. Dziś najsilniejsze więzi tworzy z mediami społecznościowymi. Dzięki swojej naturalności i spontaniczności można zyskać zupełnie nowy kontakt z potencjalnymi klientami. Budowanie emocjonalnej więzi z followersami lub subskrybentami to najważniejszy czynnik, który motywuje do podążania w stronę video marketingu.

Uczucia, zaufanie, rozrywka i ciekawość, czyli emocje, dzięki którym dobry wideo marketing jest na wagę złota!

Gdzie wykorzystać wideo marketing?

– blog w formie wideo
– poradniki – szczególnie jeśli branża może sobie pozwolić na popularne DIY
– szkolenia online – webinary, tutoriale
– recenzje – uwielbiamy, kiedy oprócz zwykłego opisu widzimy, jak dany produkt zachowuje się w użyciu.

Czas obmyślić strategię i do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl