fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twoje SEO!

Jak dodać stronę internetową do Google? Poznaj 3 skuteczne sposoby!

Opublikował użytkownik: Bartosz

Ok, masz już swoją wymarzoną stronę internetową. Teraz czas na reklamę w internecie. Chcesz zacząć pozycjonować stronę? Dowiedz się, jak dodać stronę internetową do Google!

Chodzi przede wszystkim o to, by roboty Google dotarły do Twojej wizytówki, przeanalizowały jej treści i dodały do swoich zasobów. Gdy strona jest świeża, samoistne dotarcie do witryny może zająć wyszukiwarce nawet kilka miesięcy. A przecież chcesz pozycjonować i rzecz jasna zarabiać już, teraz!

Jak sprawdzić, czy strona jest zaindeksowana?

dodanie strony do search consoleWystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarce ,,site:” a następnie adres swojej strony.
Jeżeli strona nie została znaleziona, oznacza to, że roboty do niej nie dotarły.
Poniżej przedstawiam 3 sposoby na przyspieszenie procesu indeksacji.

I. Funkcja Pobierz jako Google w Google Search Console.

  • Aby tego dokonać, musisz mieć założone konto na gmail. Następnie należy zalogować się na stronę narzędzia – https://www.google.com/webmasters/tools/. Tamże dodaj adres strony oraz zweryfikuj usługę poprzez pobranie pliku weryfikacyjnego i umieszczenie go na serwerze strony.
  • Następnie z menu po lewej stronie wybierz zakładkę Indeksowanie, a następnie Pobierz jako Google.
  • Teraz kliknij Pobierz, a następnie Poproś o zaindeksowanie.
  • W ostatnim kroku wybierasz metodę indeksowania (Indeksuj tylko ten URL lub Indeksuj ten URL i jego linki bezpośrednie).

Jeżeli wszystko poszło sprawnie, na liście podstron – w polu Stan – powinna znajdować się zielona ikonka ze statusem Zakończono.
Ten sposób pozwala szybko zaindeksować stronę w Google. Trwa to przeważnie do 2 dni.

II. Formularz Submit URL

W tym przypadku możesz zaindeksować link do strony w nieco łatwiejszy sposób. Google dodaje nowe witryny do indeksu i aktualizuje istniejące.

Wejdź na stronę https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url, wklej link i kliknij Prześlij żądanie.

Niestety nie możesz wybrać opcji indeksowania powiązanych adresów URL. Czas indeksacji strony w Google również nie jest sprecyzowany. Jest z pewnością dłuższy niż w pierwszym przypadku.

III. Link building

Czyli inaczej zdobywanie linków na innych domenach, które prowadza do Twojej, dzięki czemu dają jej cząstkę swojej ,,mocy”. Jak zdobyć takie linki? Możesz dodać swoją witrynę do katalogów stron, pisać na forach tematycznych, pod artykułami blogowymi, czy też w portalach ogłoszeniowych. Dzięki temu budujesz renomę swojej strony, a roboty chętniej przychodzą na Twoją stronę i nagradzają ja lepszymi pozycjami na frazy kluczowe zamieszczone w tekstach. Ile trzeba poczekać? Najczęściej kilka dni, jeśli link pochodzi z często odwiedzanego przez użytkowników miejsca w sieci.

Zwiększ widoczność swojej firmy w sieci!

Nie pozwól, aby Twoja firma była niewidoczna w internecie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby odkryć, jak SEO może zmienić los Twojego biznesu. Z naszą pomocą zdobędziesz przewagę, której potrzebujesz.