Jak certyfikat SSL wpływa na pozycjonowanie?
Czym jest certyfikat SSL i jak go uzyskać? SSL to protokół stosowany w połączeniach internetowych. Używany jest dla zapewnienia bezpieczeństwa...
8 minut czytania
Coraz więcej firmowych stron powstaje na platformie WordPress. O jej popularności świadczą liczby. Szacuje się, że istnieje już ponad 70 milionów witryn z tym systemem. Paleta działań jest bardzo szeroka: szablony, rozszerzenia, wtyczki i płatne dodatki dostosowują wszystkie aspekty strony internetowej. Jednym z kluczowych jest optymalizacja SEO strony. Zapraszamy do lektury!
Stworzyłeś nową stronę internetową na WordPressie? Z pewnością myślisz o zrobieniu optymalizacji stron. Jest ona konieczna, by audyt SEO był skuteczny. Czy jest to zzarna magia? Na WordPressie nie jest tak trudno!
Prezentujemy 5 praktycznych wtyczek do WordPressa, które pomogą poprawić optymalizację strony, zwiększyć ruch oraz liczbę cennych linków zewnętrznych.
To jedna z najpopularniejszych i najważniejszych wtyczek SEO dla WordPressa. Dzięki niej możesz bez wielkich przeszkód zarządzać meta danymi, tworzyć mapy strony oraz edytować funkcje, które mają wpływ na dostrzegalność strony w wyszukiwarce. Za pomocą wtyczki WordPress SEO by Yoast można:
Dzięki tej wtyczce stworzysz wewnętrzną strukturę linków przy użyciu wybranych fraz kluczowych. Lista wszystkich opcji:
Narzędzie to umożliwia szybkie gromadzenie treści. Wtyczka pobiera niewielki fragment wpisu i kieruje go do stron Web 2.0, udostępniając go wraz z linkiem zwrotnym do danego wpisu. Wtyczka obsługuje strony:
SEO Auto Linker pozwala na planowanie linkowania (zarówno wewnętrznego, jak i zewnętrznego) słów kluczowych w treści. Jak to działa?
Zadaniem tego pluginu jest skontrolowanie, czy wszelkie linki wychodzące w obrębie strony są aktywne. Wtyczka sprawdza egularnie, czy na Twojej witrynie są niedziałające linki. Jest to pomocne w sytuacji, gdy z Twojej strony wychodzi link do domeny, która już nie istnieje i zabiera niepotrzebną ,,moc”.
WordPress jest uwielbiany przez wyszukiwarki, a co za tym idzie – pozycjonerów. Otwarty kod źródłowy umożliwia informatykom tworzenie wtyczek, które wspierają działania specjalistów ds. SEO oraz początkujących w pozycjonowaniu. Wiele z nich automatyzuje liczne czynności, przyśpieszając naszą pracę. Google bardzo lubi strony oparte na WordPressie – szybko indeksuje wszystkie podstrony, dzięki szerokiemu zapleczowi w postaci niezliczonych wtyczek.