fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Pozycjonowanie stron Bydgoszcz


Opera, Wyspa Młyńska, Łuczniczka… Jesteśmy w Bydgoszczy! W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego, będącej potężnym ośrodkiem biznesowym. Bydgoszcz to idealne miejsce do rozwoju przedsiębiorczości. Chcesz podbić tutejszy rynek? Postaw na profesjonalne pozycjonowanie! Wówczas dotrzesz nie tylko do klientów z Bydgoszczy, ale i z całego świata! Oferujemy pozycjonowanie na wyłączność, dzięki czemu zyskasz pełnię naszych możliwości bez rozpraszania uwagi na pozostałych rywali z Twojej branży i lokalizacji – Bydgoszczy. Jeśli prowadzisz np. klinikę stomatologiczną w Bydgoszczy, pozostaniesz dla nas jedynym stomatologiem w tym mieście. Wspólnie zapracujemy na Twój sukces – biegniemy do tej samej mety, czyli Google TOP10. Twoja satysfakcja jest naszą satysfakcją!

Czytaj więcej

  W Bydgoszczy zaufali nam:

  AUDYT FRAZ

  Zaczynamy SEO-rozgrzewkę! Na starcie procesu pozycjonowania zbadamy, jakie słowa kluczowe najlepiej konwertują, a więc generują ruch w Twojej firmowej witrynie www. Dzięki temu wykluczymy frazy z mniejszym potencjałem. Teraz pora na tzw. quick wins, które pomogą stwierdzić, czy Twoja strona rankuje na popularne frazy kluczowe (a więc takie od 8 do 15 pozycji, np. hotel Bydgoszcz lub nocleg Bydgoszcz). Zbadamy także Twoją konkurencję (nie tylko z Bydgoszczy) pod kątem zbieżności słów kluczowych, a także poznamy branżę, w której działasz, aby zachować spójność dobranych fraz. Na końcu tej części przygotowań z zakresu pozycjonowania sprawdzimy, jakie strony wyświetlają się w wynikach wyszukiwania na wytypowane przez nas słowa kluczowe (np. kosmetolog Bydgoszcz).

  a). lista fraz

  Stworzymy dla Ciebie listę słów kluczowych, które według nas (i profesjonalnych narzędzi do pozycjonowania, tj. Google Ads, Semstorm, Senuto czy Google Search Console) będą najskuteczniejsze w przyciąganiu internautów na Twoją stronę i przekształcaniu ich w aktywnych klientów. Te frazy będą podstawą sukcesu Twojej witryny, generując ok. 90% ruchu (np. najlepsze koncerty Bydgoszcz lub wynajem sprzętu wodnego Bydgoszcz).

  AUDYT KONKURENCJI

  Kolejny krok do udanego pozycjonowania, czyli wnikliwa obserwacja Twoich rywali. Dowiemy się, jakie działania podejmują, co okazuje się u nich skuteczne, a co szwankuje. To doskonała recepta na budowanie przewagi naszej strategii pozycjonowania. Wszelkie dane na temat Twojej branżowej konkurencji (tej z Bydgoszczy i nie tylko) pomogą nam stworzyć ofertę, dzięki której wyprzedzisz biznesowych rywali w wyścigu o Google TOP10!

  a). wytypowanie konkurencji

  Skoncentrujemy się na kilku najsilniejszych rywalach z Twojej branży. Takich, którzy najlepiej pozycjonują się na chodliwe frazy kluczowe (np. przeprowadzki Bydgoszcz). Skorzystamy z dostarczonej przez Ciebie listy konkurentów, ale równie pomoce będą wyniki wyszukiwania na frazę kluczową, która najcelniej oddaje Twój profil działalności (np. fotograf Bydgoszcz).

  b). analiza widoczności

  Kolej na niezawodne wsparcie profesjonalnego narzędzia do pozycjonowania – Senuto. Dzięki niemu szczegółowo przeanalizujemy, ile i jakie słowa kluczowe znajdują się w TOP10 oraz w TOP50. Senuto umożliwia wytypowanie tych fraz, które internauci najczęściej wpisują w wyszukiwarce, czyli minimum 10 razy miesięcznie (np. ubezpieczenia Bydgoszcz). Celujemy w okolice 50 najsilniejszych lokalnych fraz (z Bydgoszczy), jednocześnie pamiętając o trzech wynikach wyszukiwania, które najlepiej konwertują (np. agencja nieruchomości Bydgoszcz).

  c). analiza linków zewnętrznych

  Teraz pora na wsparcie eksperckiego narzędzia do pozycjonowania – Majestic SEO. Ponownie przyjrzymy się Twojej branżowej konkurencji (np. kancelariom adwokackim z Bydgoszczy) pod kątem linków prowadzących do ich firmowych witryn www. To bardzo istotne w procesie pozycjonowania, gdyż algorytmy Google lubią te strony, które mają rozwiniętą sieć wirtualnych dróg. Dla botów jest to sygnał, że witryna się rozwija i jest godna zaufania. Zbudujemy zatem solidny profil linkowania Twojej biznesowej www, pozyskując odnośniki z artykułów sponsorowanych.

  d). wytypowanie miejsc do pozyskania linków

  Szczegółowa analiza odnośników prowadzących do stron Twojej konkurencji pozwoli na wytypowanie tych miejsc w sieci (tematycznych blogów, for, katalogów i serwisów branżowych), które mają największy potencjał pozyskania linków kierujących internautów bezpośrednio do Twojej witryny www. W tej sytuacji niezawodne będą artykuły sponsorowane oraz wpisy blogowe. Ponownie skorzystamy z narzędzia do pozycjonowania Senuto, jak również ręcznie zbadamy blogosferę w Twojej branży. Dzięki temu stworzymy przykładową listę tematów do wpisów na firmowego bloga (np. "Gdzie się zatrzymać na weekend w Bydgoszczy?" lub "Chwila relaksu – ekskluzywne SPA w centrum Bydgoszczy"). Google lubi wartościowe treści i wynagradza regularną aktywność wyższą pozycją witryny w wynikach wyszukiwania.

  AUDYT STRONY – TECHNICZNY

  Dlaczego wybrać SEO?

  Oto kilka powodów dla których warto podjąć współpracę z naszą agencją

  Skontaktuj się z nami

  Sprawdź kto nam zaufał

  Zobacz sam co mówią o nas klienci:

  Zobacz opinie

  Im starsza domena, tym większa przychylność Google’a. Nie przejmuj się jednak! Nawet jeśli dopiero zaczynasz internetowe podboje, nadal możesz wkupić się w łaski wyszukiwarki. To wszystko za sprawą bloga, dzięki któremu można tworzyć nowe podstrony i wartościowy content (a Google go uwielbia – w końcu jest wyszukiwarką tekstową!). Merytoryczne wpisy generują też wartościowy ruch w witrynie, a to sprzyja uzyskaniu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Od strony technicznej konieczne będzie wyposażenie witryny w profesjonalne narzędzie do pozycjonowania – Google Analytics (niezastąpione do monitorowania ruchu na stronie) oraz Search Console (niezbędne do poszerzania analityki internetowej).

  Mało kto ma cierpliwość do witryn, które wolno się ładują. Nie dopuścimy do tego w przypadku Twojej biznesowej www: nie pozwolimy internautom czekać! Każde opuszczenie witryny skutkuje wyższym współczynnikiem odrzuceń, a wówczas nie ma nawet mowy o podium. Narzędzie do profesjonalnego pozycjonowania – Google PageSpeed Insights, umożliwi nam sprawdzenie szybkości działania strony na komputerach stacjonarnych, ale przede wszystkim na coraz popularniejszych urządzeniach mobilnych. Ponadto "odchudzimy" Twoją firmową stronę – im mniejsza waga multimediów, tym szybsze wczytywanie się witryny, co zdecydowanie sprzyja skutecznemu pozycjonowaniu.

  Twoja firmowa strona www musi być dobrze widoczna dla robotów wyszukiwarki, gdyż to one decydują o jej wysokiej pozycji w rankingu. Indeksują tylko te strony i podstrony, do których mają łatwy dostęp. Skupimy się zatem na poprawnej konstrukcji pliku robots.txt oraz upewnimy się, że strona (wraz z podstronami) nie jest blokowana z poziomu meta Robots i Search Console. To przetrze szlaki dalszym czynnościom z zakresu pozycjonowania.

  Komunikat o braku zabezpieczeń niekoniecznie zachęci internautów do odwiedzenia strony... Nie możemy do tego dopuścić, zwłaszcza na samym starcie! Zadbamy o poprawne wdrożenie certyfikatu SSL i sprawdzimy jego aktualność. Dzięki temu zyskamy nie tylko przychylność wyszukiwarki, ale również szybsze wczytywanie się witryny.

  W tej części audytu zadbamy o poprawną konstrukcję adresów URL. To bardzo istotne dla skutecznego pozycjonowania! Krótsze adresy są bardziej czytelne dla robotów wyszukiwarki. Wówczas chętniej wejdą one na Twoją stronę i pokażą ją wyżej w rankingu (internautom z Bydgoszczy i nie tylko!). Nie zapomnimy, że algorytmy nie przepadają za adresami zawierającymi takie znaki, jak "_". Są one przez nie traktowane na równi z literą lub cyfrą – po prostu je ignorują. Wszak zadanie "udobruchania" algorytmów pozostaw naszym ekspertom od pozycjonowania!

  Strona główna Twojej firmowej witryny www to Twoja wirtualna wizytówka, więc należy ją efektownie zaprojektować. Powinna być zarazem czytelna i atrakcyjna dla użytkowników, jak i dla botów Google. Maksymalnie wykorzystamy potencjał Twojej biznesowej witryny www! Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają, aby kluczowe podstrony były dobrze widoczne, a nawigacja – wygodna i intuicyjna.

  Plik sitemap.xml stanowi wirtualną mapę Twojej biznesowej strony www. Musi zostać (prawidłowo) wdrożony, a mapa witryny zawierać wszystkie podstrony poprawnie indeksujące się w Google. Nawigacja musi być czytelna i prosta, aby roboty wyszukiwarki chętniej odwiedzały Twoją witrynę i pokazywały ją wyżej w wynikach wyszukiwania na konkretne zapytania użytkowników (np. broker Bydgoszcz). Bez tego kroku nie ma mowy o skutecznym pozycjonowaniu!

  Błędy 404 to niejako ślepe zaułki w rozwiniętej sieci wirtualnych dróg. Prowadzą do nieistniejących lub nieaktualnych stron/podstron. Automatycznie obniżają nie tylko jakość witryny, ale również jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają o wdrożenie poprawnej obsługi błędów 404 i upewnią się, czy Twoja strona nie ma przedawnionych linków.

  Coraz więcej internautów korzysta z urządzeń mobilnych do wędrowania po sieci. Niech trafią też do Ciebie, do Bydgoszczy! Ułatwimy im poruszanie się po Twojej firmowej witrynie, gdyż strony, które zostały lepiej przystosowane do przeglądania na smartfonach czy tabletach, są bardziej cenione przez roboty wyszukiwarki Google. Trzeba o tym pamiętać, bo w przeciwnym razie efekty pozycjonowania mogą nie być tak spektakularne, jak byśmy tego oczekiwali.

  Znacznik TITLE to pierwszy drogowskaz, który informuje boty Google’a o zawartości strony internetowej. Korzystając z tej wskazówki, algorytmy decydują, pod jakimi słowami kluczowymi umieszczą witrynę w wynikach wyszukiwania. Znacznik TITLE ma jednak ograniczone możliwości, toteż należy go starannie i rozsądnie wykorzystać. Zdaj się na naszych ekspertów od pozycjonowania!

  Gdyby przyrównać stronę internetową do książki, a jej budowę przełożyć na język robotów wyszukiwarki, to znacznik <h1> byłby tytułem, a znacznik <h2> nazwami rozdziałów. Zatem w strukturze strony, podobnie jak w książce, powinien być tylko jeden znacznik <h1>, natomiast liczebność znaczników <h2> może być nieograniczona. Ważne, aby odpowiednio wykorzystać je w procesie pozycjonowania: należy precyzyjnie poinformować algorytmy o zawartości strony oraz określić, na jakie słowa kluczowe ma być wyświetlana w wynikach wyszukiwania (np. kawiarnia Bydgoszcz lub mechanik samochodowy Bydgoszcz).

  Google jest wyszukiwarką tekstową, co nie oznacza, że pozostaje ślepy na multimedia umieszczone w witrynie. One również przydają się w procesie pozycjonowania za sprawą znacznika ALT. Zawiera on informację o tym, co znajduje się na danej grafice, warto zatem umieścić tam konkretne dane o profilu działalności Twojej firmy (np. cukiernia Bydgoszcz).

  Strony internetowe w wyszukiwarce tworzą wirtualną sieć powiązań, podobnie jak realne drogi łączące np. Bydgoszcz z innymi miejscowościami. Domyślasz się zatem, że im więcej powiązań ma Twoja witryna, tym większe szanse zyskuje w maratonie do Google TOP10. Na tym etapie pozycjonowania pomocne będą odnośniki do witryn zewnętrznych, dzięki którym podzielisz się wartościowym contentem z pokaźną liczbą odbiorców. Nasi specjaliści od pozycjonowania muszą jednak opatrzyć owe linki atrybutem nofollow, który zatrzyma algorytmy na stronie i zwiększy moc zewnętrznych odnośników.

  To ostatni etap technicznego audytu witryny internetowej. Polityka Prywatności jest podstroną niepowiązaną tematycznie z profilem działalności Twojej firmy. Zawarte w niej uniwersalne zapisy prawne mogą powtarzać się na setkach innych stron, a Google nie lubi duplikowania treści. Nasi eksperci od pozycjonowania sprawdzą, czy Polityka Prywatności została prawidłowo wdrożona i zadbają, aby wyświetlał się pasek do jej akceptacji. Upewnią się również, czy jest wyłączona z indeksowania w wyszukiwarce, a prowadzące do niej odnośniki mają przypisany atrybut nofollow.

  AUDYT STRONY – TREŚĆ

  a). ogólna analiza treści

  Treści umieszczone w witrynie mają olbrzymi wpływ na pomyślne pozycjonowanie, pod warunkiem, że są odpowiednio skonstruowane i wartościowe. Z jednej strony content ma przyciągać uwagę internautów i zamieniać ich w potencjalnych klientów (z Bydgoszczy i nie tylko), a z drugiej powinien być zgrabnie nasycony słowami kluczowymi (np. najlepsze miejsce na spotkanie ze znajomymi – odwiedź naszą kawiarnię w Bydgoszczy), aby zyskać przychylność robotów Google. Zaufaj naszym ekspertom od pozycjonowania! Dopilnujemy, aby Twoja wirtualna wizytówka miała odpowiednią ilość podstron, a w razie konieczności uzupełnimy je atrakcyjnymi treściami (np. wpis blogowy o najpyszniejszej kawie w Bydgoszczy).

  b). analiza konkretnych podstron pod względem treści

  Finiszując audyt treści na Twojej stronie www, sprawdzimy liczbę znaków na poszczególnych podstronach, korzystając z profesjonalnego narzędzia do pozycjonowania – Surfer SEO. Dzięki niemu uzyskamy konkretne dane: oprócz ilości znaków zweryfikujemy nasycenie zawartości strony głównymi słowami kluczowymi (np. medycyna estetyczna Bydgoszcz). Nasi specjaliści od pozycjonowania skorygują wszelkie odstępstwa od wzorcowych wyników Twojej konkurencji w Google TOP10.

  STRATEGIA

  a). wdrożenie audytu – oferta

  Chcesz dowiedzieć się, jak Twoja witryna prezentuje się po szczegółowej analizie? Nie zwlekaj! Twoja konkurencja z Bydgoszczy (i nie tylko!) już na pewno wykonała ten krok. Nasi eksperci od pozycjonowania precyzyjnie wskażą, które elementy strony warto zoptymalizować, a w wiadomości prywatnej podamy Ci szacunkową wycenę i czas wdrożenia. Przypominamy, że w naszym nowatorskim modelu współpracy – pozycjonowaniu na wyłączność – staniesz się dla nas jedynym klientem w całej Bydgoszczy z danej branży, np. deweloper Bydgoszcz. Zyskasz na wyłączność pełnię naszych umiejętności z zakresu pozycjonowania! Będziemy całkowicie do Twojej dyspozycji bez rozpraszania uwagi na któregokolwiek z Twoich branżowych konkurentów z Bydgoszczy.

  b). pozycjonowanie – oferta

  Szczegółowy audyt to absolutna podstawa. Warto jednak wdrożyć dalsze czynności z zakresu pozycjonowania. Koniecznie skontaktuj się z nami bezpośrednio! Nakreślimy indywidualny plan pozycjonowania Twojej witryny biznesowej i wyznaczymy konkretny cel poczynań, przybliżony czas realizacji oraz wstępne prognozy wyników. Dzięki skutecznej strategii pozycjonowania dogonisz silnych konkurentów (nie tylko z Bydgoszczy!), a tych, którzy obecnie depczą Ci po piętach, zostawisz daleko w tyle. Niczym doświadczony trener będziemy towarzyszyć Ci na każdym etapie tego wymagającego, ale jakże satysfakcjonującego SEO-maratonu. Wspólnie biegnijmy po sukces!

  Zamów konsultację

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie na wyłączność zrealizujemy Twoje cele biznesowe , to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

   Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl