fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Pozycjonowanie stron Katowice


Pomnik Powstańców Śląskich, osiedle Nikiszowiec, hala Spodek… Jesteśmy w Katowicach! Katowice to miasto pełne szans dla rozwoju przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu. Jeśli chcesz podbić katowicki rynek, wybierz pozycjonowanie lokalne. A może chcesz dotrzeć do szerszego grona odbiorców i nie ograniczać się do terytorium Katowic? Nie ma problemu – dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu cały świat stoi przed Tobą otworem! Przekaż swoją biznesową witrynę internetową w ręce naszych doświadczonych specjalistów od pozycjonowania. Nasza agencja oferuje nowatorską usługę – pozycjonowanie na wyłączność. Polega ona na tym, że w danej branży i lokalizacji (czyli w Katowicach) tylko Tobie poświęcimy maksimum naszej uwagi i pełnię umiejętności z zakresu pozycjonowania. Twój cel to i nasz cel!

Czytaj więcej

  W Katowicach zaufali nam:

  AUDYT FRAZ

  Skuteczne pozycjonowanie nie obędzie się bez wykonania szczegółowego audytu. Dobierzemy takie słowa kluczowe, które wygenerują największy ruch na Twojej stronie (np. restauracja chińska Katowice). Później skupimy się na tzw. quick wins, aby dowiedzieć się, czy Twoja witryna rankuje na popularne słowa kluczowe (od 8 do 15 pozycji np. remont kuchni Katowice projektowanie wnętrz Katowice). Ponadto podejrzymy działania Twojej konkurencji – nasi eksperci od pozycjonowania sprawdzą, czy macie podobne zbiory słów kluczowych oraz wnikną w branżę, w której działasz, aby zachować spójność dobranych fraz. Kończąc ten etap, zbadamy, jakie strony wyświetlają się w wynikach wyszukiwania na wytypowane przez nas frazy (np. mechanik samochodowy Katowice lub serwis klimatyzacji Katowice).

  a). lista fraz

  Na podstawie wykonanego audytu fraz przygotujemy dla Ciebie listę słów kluczowych, które według nas (jak również specjalistycznych narzędzi do pozycjonowania tj. Google Ads, Semstorm, Senuto czy Google Search Console) okażą się najskuteczniejsze w przyciąganiu użytkowników na Twoją stronę. To one będą generowały ok. 90% ruchu (np. kurs japońskiego Katowice lub taniec towarzyski Katowice). Ten krok jest wymagany dla efektywnego pozycjonowania.

  AUDYT KONKURENCJI

  a). wytypowanie konkurencji

  Twoja branżowa konkurencja pomoże nam w zbudowaniu skutecznej strategii pozycjonowania – jakkolwiek dziwnie to brzmi. Dokładnie przeanalizujemy poczynania Twoich kilku najsilniejszych rywali, okupujących topowe frazy kluczowe (np. prawnik Katowice lub deweloper Katowice). Namierzymy zarówno mocne, jak i słabe strony ich strategii pozycjonowania. Pomocna będzie dostarczona przez Ciebie lista konkurencji, a także wyniki wyszukiwania na słowo kluczowe, które najcelniej oddaje obszar Twojej działalności (np. broker Katowice lub stomatolog Katowice).

  b). analiza widoczności

  Senuto, a więc profesjonalne narzędzie do pozycjonowania, umożliwi nam sprawdzenie, ile i jakie frazy znajdują się w TOP10 oraz w TOP50 (np. tłumacz przysięgły Katowice lub opiekunka do dziecka Katowice). Dzięki temu weźmiemy pod uwagę wyłącznie te słowa kluczowe, które użytkownicy najczęściej wpisują w wyszukiwarce (np. ubezpieczenia Katowice lub catering dietetyczny Katowice). To zdecydowanie przyspieszy dalsze prace z zakresu pozycjonowania.

  c). analiza linków zewnętrznych

  Profesjonalne narzędzie do pozycjonowania – Majestic SEO – jest idealne do namierzania linków prowadzących do biznesowych stron www Twojej konkurencji. Należy dokładnie zbadać tę kwestię, gdyż algorytmy Google'a lubią te strony internetowe, do których prowadzi (i regularnie przybywa) najwięcej wirtualnych dróg. Nasi eksperci od pozycjonowania bezzwłocznie pozyskają dla Ciebie linki z artykułów sponsorowanych, co umocni pozycję Twojej strony w rankingu wyszukiwarki.

  d). wytypowanie miejsc do pozyskania linków

  Tematyczne blogi, fora, katalogi czy serwisy branżowe to miejsca z największym potencjałem pozyskania bezpośrednich odnośników do wirtualnej siedziby Twojej firmy (jak również do tej fizycznej, w Katowicach). W tym celu skorzystamy z mocy artykułów sponsorowanych oraz wpisów blogowych (np. „Brak pomysłu na obiad? Odwiedź naszą restaurację japońską w Katowicach!” lub „Jaką farbę do włosów wybrać? – 10 porad od stylistki fryzur z naszego salonu fryzjerskiego w Katowicach”). Gwarantujemy, że to idealny sposób, aby nadać tempa całemu procesowi pozycjonowania!

  AUDYT STRONY – TECHNICZNY

  Dlaczego wybrać SEO?

  Oto kilka powodów dla których warto podjąć współpracę z naszą agencją

  Skontaktuj się z nami

  Sprawdź kto nam zaufał

  Zobacz sam co mówią o nas klienci:

  Zobacz opinie

  Domeny, które dłużej istnieją w sieci, mają większe szanse na wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarki, aczkolwiek młodsze witryny nie są na straconej pozycji. Z pomocą przychodzi blog, który jest idealną przepustką do „serca” wyszukiwarki. Umożliwia tworzenie nowych podstron, a przede wszystkim angażujących i merytorycznych treści (np. „Nie masz pomysłu na wieczór? My go mamy – odwiedź nasz drink bar w Katowicach!”). Nasi specjaliści od pozycjonowania nie zapomną o wyposażeniu Twojej witryny w narzędzie Google Analytics (pozwalające mierzyć ruch na stronie) oraz Search Console (umożliwiające pogłębienie analityki internetowej).

  Nie łudźmy się – mało który użytkownik pozostanie na stronie, która wolno się ładuje. Nie można na to pozwolić, gdyż każde opuszczenie witryny skutkuje wyższym współczynnikiem odrzuceń, a wówczas nie ma co liczyć na Google TOP10. Profesjonalne narzędzie do pozycjonowania – Google PageSpeed Insights – umożliwi naszym ekspertom od pozycjonowania sprawdzenie szybkości działania Twojej strony na komputerach stacjonarnych, a co ważne – na coraz popularniejszych urządzeniach mobilnych. To zintensyfikuje dalsze prace z zakresu pozycjonowania.

  Na tym etapie audytu nasi specjaliści od pozycjonowania sprawdzą, czy plik robots.txt Twojej strony jest prawidłowo skonstruowany, a witryna (wraz z podstronami) nie jest blokowana z poziomu meta Robots i Search Console. Wówczas pozycjonowanie Twojej biznesowej witryny www przyniesie jeszcze lepsze rezultaty: będzie ona bardziej widoczna dla robotów Google’a, a przecież to one decydują o jej pozycji w rankingu wyszukiwarki.

  Przypuszczamy, że zdarzyło Ci się trafić na stronę z komunikatem o braku zabezpieczeń. Przypuszczamy również, że nie skusiło Cię to do przejrzenia jej zawartości... Zatem nie możemy dopuścić, aby Twoja witryna była równie odstraszająca dla internautów – i to na samym początku! Nasi specjaliści od pozycjonowania zadbają, aby certyfikat SSL na Twojej stronie www był prawidłowo wdrożony i aktualny, a to bez wątpienia usprawni dalsze prace z zakresu pozycjonowania.

  Krótkie adresy URL to zachęta dla robotów wyszukiwarki do odwiedzenia Twojej strony internetowej, a zarazem pokazania jej wyżej w rankingu. Nie tyle długość, ile poprawna konstrukcja adresów ma niebagatelne znaczenie dla pomyślnego pozycjonowania witryny. Należy pamiętać, że takie znaki jak np. „_” nie spełniają funkcji rozdzielenia wyrazów, toteż algorytmy je ignorują. Zaufaj naszym specjalistom od pozycjonowania: oni do perfekcji opanowali język robotów Google’a i na pewno wynegocjują wyższą pozycję Twojej strony w rankingu wyszukiwarki!

  Strona główna Twojej firmowej witryny www to Twoja wizytówka w sieci, zatem powinna wywoływać efekt WOW! Musi robić wrażenie nie tylko na internautach, ale również na robotach Google’a. Nasi eksperci od pozycjonowania wiedzą, jak tego dokonać! Zadbają o dobrą widoczność kluczowych podstron oraz intuicyjną i wygodną nawigację.

  Twoja strona, podobnie jak Katowice, ma indywidualną mapę – z tym że w formie pliku sitemap.xml. Nasi specjaliści od pozycjonowania dopilnują, aby mapa Twojej witryny miała prawidłowo zaindeksowanie podstrony w wyszukiwarce, co sprawi, że efekty pozycjonowania będą bardziej zadowalające. Czytelna i prosta nawigacja bez wątpienia spodoba się robotom Google’a, zatem chętnie odwiedzą Twoją wirtualną siedzibę, a przede wszystkim – umieszczą ją wyżej w rankingu.

  Błędy 404 to manowce sieci… Kierują internautów do nieistniejących lub nieaktualnych stron/podstron, zatem należy wyeliminować (ewentualne) przeterminowane linki z Twojej biznesowej witryny. Pozostaw to zadanie naszym ekspertom od pozycjonowania! Oni wiedzą, jak wdrożyć poprawną obsługę błędów 404 i w ten sposób zapobiec obniżeniu jakości strony, a zarazem jej pozycji w wynikach wyszukiwania.

  Coraz więcej internautów wędruje po sieci, używając smartfonów lub tabletów – ten trend nabiera tempa. Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają więc, aby użytkownicy trafili też do Ciebie, do Katowic! Algorytmy wyszukiwarki przychylniej patrzą na te strony, które zostały należycie zaprojektowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych. I, jak się zapewne domyślasz, nie jest to bez znaczenia dla pozycji witryny w rankingu Google.

  Podobnie jak tablice drogowe informujące podróżnych, ile kilometrów dzieli ich od Katowic, tak znacznik TITLE jako pierwszy powiadamia boty Google’a o zawartości strony www. Na tej podstawie algorytmy decydują, na jakie zapytania będą wyświetlać witrynę w wyszukiwarce. Jest jednak pewne utrudnienie – znacznik TITLE ma ograniczone pole manewru. Trzeba go skrupulatnie zaprojektować, aby przysłużył się w procesie pozycjonowania. Kto jak kto, ale nasi eksperci od pozycjonowania doskonale wiedzą, jak sprostać temu zadaniu!

  Twoja firmowa strona www ma tytuł, nazwy podstron itd. – w języku robotów Google’a określane jako znacznik <h1> (tytuł witryny np. Twój stomatolog w Katowicach) oraz znacznik <h2> (czyli nazwy poszczególnych podstron). Poprawna struktura witryny, podobnie jak książka, powinna zawierać tylko jeden znacznik <h1>, natomiast znaczniki <h2> mogą występować bez ograniczeń. Podstawą jest, aby zmyślnie wykorzystać je w procesie pozycjonowania, umieszczając w nich kluczowe informacje o profilu działalności Twojej firmy (np. czyszczenie dywanów Katowice).

  Google jest wyszukiwarką tekstową, aczkolwiek pliki wizualne również mogą być wsparciem w procesie pozycjonowania. Pomaga w tym znacznik ALT, umożliwiający opisanie tego, co znajduje się na danym obrazku (np. pedicure Katowice lub przedłużanie rzęs Katowice). Warto wykorzystać potencjał znacznika ALT i przemycić w nim konkretną informację o Twoich produktach lub usługach (np. suknie ślubne Katowice lub catering weselny Katowice), automatycznie umacniając dalsze czynności z zakresu pozycjonowania.

  Podobnie jak ludzie grupują się w realne społeczności, tak witryny w internecie tworzą wirtualną sieć powiązań. Warto „znać się” z jak największą ilością stron – na pewno spodoba się to algorytmom wyszukiwarki. Najlepiej wykorzystać do tego odpowiednio skonstruowane odnośniki do witryn zewnętrznych. Nasi specjaliści od pozycjonowania opatrzą je atrybutem nofollow, dzięki czemu algorytmy pozostaną na stronie i zwiększy się moc zewnętrznych linków. Bez wątpienia zyska na tym cały proces pozycjonowania Twojej biznesowej strony www!

  Ostatni element technicznego audytu witryny to profesjonalne wdrożenie Polityki Prywatności, czyli podstrony niepowiązanej tematycznie z obszarem działalności Twojej firmy. Zawarte w niej uniwersalne zapisy prawne zazwyczaj powielają się na wielu innych stronach, a Google nie znosi duplikowania treści. Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają więc, aby wyświetlał się pasek do akceptacji Polityki Prywatności, poza tym wyłączą ją z indeksowania w wyszukiwarce, a odnośnikom do niej prowadzącym obowiązkowo przypiszą atrybut nofollow.

  AUDYT STRONY – TREŚĆ

  a). ogólna analiza treści

  Powiedzenie „content is king” nie straciło na aktualności w świecie pozycjonowania. Treści umieszczone w witrynie mają olbrzymi wpływ na pozycję strony w rankingu Google. Dla skutecznego pozycjonowania content musi być merytoryczny, angażujący i umiejętnie nasycony słowami kluczowymi (np. makijaż permanentny Katowice lub barber Katowice). Nasi eksperci od pozycjonowania fachowo zadbają o odpowiednią ilość podstron Twojej biznesowej witryny i w razie potrzeby uzupełnią ją wysokojakościowymi treściami.

  b). analiza konkretnych podstron pod względem treści

  Na koniec audytu treści sprawdzimy liczbę znaków na poszczególnych podstronach Twojej biznesowej witryny www przy pomocy profesjonalnego narzędzia do pozycjonowania Surfer SEO. Zdobędziemy dzięki niemu solidne i szczegółowe dane – pomocne nie tylko w weryfikacji ilości znaków, ale również nasycenia zawartości strony internetowej głównymi frazami kluczowymi (np. psi fryzjer Katowice lub sklep zoologiczny Katowice).

  STRATEGIA

  a). wdrożenie audytu – oferta

  Kompleksowy audyt strony www jest absolutnie niezbędny dla skutecznego pozycjonowania – nie zwlekaj i zleć go naszym specjalistom od pozycjonowania! Dowiesz się, jak Twoja strona internetowa prezentuje się po profesjonalnej i wnikliwej analizie, a także jaka będzie szacunkowa cena i czas wdrożenia indywidualnej strategii pozycjonowania. Pamiętaj, że poświęcimy Twojej stronie www maksimum naszej uwagi i pełnię umiejętności: w ramach usługi pozycjonowania na wyłączność staniesz się naszym wybrańcem w całych Katowicach – jedynym w Twojej branży. Pospiesz się – Twoja konkurencja z Katowic (i nie tylko) bez wątpienia ma już audyt za sobą i od dłuższego czasu realizuje własną strategię pozycjonowania.

  b). pozycjonowanie – oferta

  Wnikliwy audyt to obowiązkowy element skutecznego pozycjonowania, jednak warto poprzeć go dalszymi profesjonalnymi działaniami. Wszelkie dane, jakie pozyskamy w trakcie badań nad kondycją Twojej witryny, pozwolą na opracowanie unikalnej strategii pozycjonowania. Dzięki nim wyznaczymy jasny cel poczynań, przybliżony czas ich trwania oraz wstępne prognozy wyników. Staniemy się Twoim indywidualnym SEO-trenerem, z którym zrealizujesz wspólną strategię pozycjonowania: dogonisz silnych rywali (nie tylko z Katowic), a tych, którzy obecnie depczą Ci po piętach, pozostawisz na szarym końcu!

  Zamów konsultację

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie na wyłączność zrealizujemy Twoje cele biznesowe , to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

   Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl