fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Pozycjonowanie stron Łódź


Ulica Piotrkowska, fabryki włókiennicze, szkoła filmowa… Jesteśmy w Łodzi! W prężnym ośrodku biznesowym, będącym idealnym miejscem do rozwoju przedsiębiorczości. Prowadzisz firmę w Łodzi? Postaw na SEO lokalne! Wszak dzięki profesjonalnemu pozycjonowaniu nie musisz ograniczać się do terytorium Łodzi – możesz dotrzeć do odbiorców z całego świata! Oferujemy nowatorskie podejście w branży SEO – pozycjonowanie na wyłączność. Dzięki niemu zyskasz pełnię naszych możliwości bez rozpraszania uwagi na pozostałych rywali z Twojej branży i lokalizacji, czyli z Łodzi. Jeśli prowadzisz np. salon samochodowy w Łodzi, pozostaniesz dla nas jedynym dealerem w tym mieście. Zapracujemy na wspólny sukces – biegniemy do tej samej mety, czyli Google TOP10.

Czytaj więcej

  W Łodzi zaufali nam:

  AUDYT FRAZ

  Na starcie procesu pozycjonowania zbadamy, jakie słowa kluczowe najlepiej generują ruch w Twojej firmowej witrynie www. Później sprawdzimy tzw. quick wins, aby dowiedzieć się, czy Twoja strona rankuje na popularne frazy kluczowe (a więc takie od 8 do 15 pozycji, np. sala weselna Łódź lub suknie ślubne Łódź). Zbadamy także Twoją konkurencję (nie tylko z Łodzi) pod kątem zbieżności słów kluczowych i branżę, w której działasz, aby zachować spójność dobranych fraz. Na końcu tej części przygotowań z zakresu pozycjonowania sprawdzimy, jakie strony wyświetlają się w wyszukiwarce na wytypowane przez nas słowa kluczowe (np. kosmetyczka Łódź).

  a). lista fraz

  Przygotujemy listę słów kluczowych, które według nas (i profesjonalnych narzędzi do pozycjonowania, tj. Google Ads, Semstorm, Senuto czy Google Search Console) będą podstawą sukcesu Twojej witryny, generując ok. 90% ruchu i przyciągając potencjalnych klientów (np. agencja nieruchomości Łódź lub deweloper Łódź).

  AUDYT KONKURENCJI

  a). wytypowanie konkurencji

  Skoncentrujemy się na kilku najsilniejszych rywalach z Twojej branży, którzy najlepiej pozycjonują się na topowe frazy kluczowe (np. restauracja chińska Łódź). Dostarczona przez Ciebie lista konkurentów, a także wyniki wyszukiwania na frazę kluczową, która najcelniej oddaje profil Twojej działalności, będą podwaliną dla dalszych działań z zakresu pozycjonowania (np. cukiernia Łódź).

  b). analiza widoczności

  Profesjonalne narzędzie do pozycjonowania – Senuto – wskaże nam, ile i jakie słowa kluczowe znajdują się w TOP10 oraz w TOP50 (czyli takie frazy, które internauci wpisują w wyszukiwarce minimum 10 razy miesięcznie, np. broker Łódź). To pomoże wytyczyć szlaki pod dalsze czynności z zakresu pozycjonowania.

  c). analiza linków zewnętrznych

  Eksperckie narzędzie do pozycjonowania – Majestic SEO – pozwoli nam dokładnie przyjrzeć się Twojej branżowej konkurencji (np. trenerom personalnym w Łodzi) pod kątem linków prowadzących do ich firmowych stron internetowych. To bardzo istotne w procesie pozycjonowania, gdyż algorytmy Google lubią te strony, które mają rozwiniętą sieć wirtualnych dróg – to dla nich sygnał, że witryna się rozwija i jest godna zaufania. Pomogą nam w tym artykuły sponsorowane.

  d). wytypowanie miejsc do pozyskania linków

  Szczegółowa analiza odnośników prowadzących do stron Twojej konkurencji pozwoli na wytypowanie miejsc w sieci z największym potencjałem konwersji (np. tematyczne blogi, fora, katalogi i serwisy branżowe). Ponownie skorzystamy z narzędzia do pozycjonowania Senuto i przygotujemy przykładową listę tematów do wpisów na firmowego bloga (np. "Gdzie się zatrzymać na weekend w Łodzi?" lub "Chwila relaksu – ekskluzywne SPA w centrum Łodzi"). To bardzo istotne dla efektywnego pozycjonowania.

  AUDYT STRONY – TECHNICZNY

  Dlaczego wybrać SEO?

  Oto kilka powodów dla których warto podjąć współpracę z naszą agencją

  Skontaktuj się z nami

  Sprawdź kto nam zaufał

  Zobacz sam co mówią o nas klienci:

  Zobacz opinie

  Im starsza domena, tym większa przychylność Google’a. Wszak nie obawiaj się – nawet jeśli dopiero zaczynasz internetową karierę, wciąż masz szanse wkupić się w łaski wyszukiwarki. To wszystko za sprawą firmowego bloga, pozwalającego tworzyć nowe podstrony i wartościowy content (co sprzyja uzyskaniu wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania). Konieczne będzie wyposażenie witryny w profesjonalne narzędzie do pozycjonowania – Google Analytics (do monitorowania ruchu na stronie) oraz Search Console (do poszerzania analityki internetowej).

  Nie pozwolimy, aby Twoja firmowa witryna wolno się wczytywała – internauci nie mogą czekać! Każde opuszczenie strony skutkuje wyższym współczynnikiem odrzuceń, a zarazem niższą pozycją w wyszukiwarce. Narzędzie do profesjonalnego pozycjonowania – Google PageSpeed Insights, umożliwi nam sprawdzenie szybkości działania strony na komputerach stacjonarnych, ale zwłaszcza na urządzeniach mobilnych (dzięki tym danym wzmocnimy działania z zakresu pozycjonowania).

  To roboty wyszukiwarki decydują o wysokiej pozycji Twojej strony w rankingu. Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają, aby boty miały do niej łatwy dostęp (upewnią się, że konstrukcja pliku robots.txt jest poprawna, a strona – wraz z podstronami – nie jest blokowana z poziomu meta Robots i Search Console). To wytyczy szlaki dalszym działaniom z zakresu pozycjonowania.

  Nie możemy dopuścić, aby na Twojej stronie wyświetlał się komunikat o braku zabezpieczeń. Nasi specjaliści od pozycjonowania zadbają o poprawne wdrożenie certyfikatu SSL oraz sprawdzą jego aktualność. Dzięki temu zdobędziemy nie tylko przychylność wyszukiwarki, ale również szybsze wczytywanie się witryny.

  W tej części audytu zadbamy o poprawną konstrukcję adresów URL. Krótsze adresy są bardziej czytelne dla robotów wyszukiwarki, więc chętniej odwiedzą Twoją stronę i pokażą ją wyżej w rankingu (internautom z Łodzi i nie tylko!). Będziemy także pamiętać, że algorytmy nie przepadają za adresami zawierającymi takie znaki, jak "_" (traktują je na równi z literą lub cyfrą – po prostu ignorują).

  Strona główna Twojej firmowej witryny www musi być efektowna! Nasi eksperci od pozycjonowania maksymalnie wykorzystają jej potencjał i zadbają, aby kluczowe podstrony były dobrze widoczne, a nawigacja – wygodna i intuicyjna. Wówczas spodoba się ona nie tylko internautom, ale także algorytmom wyszukiwarki.

  Plik sitemap.xml to niejako wirtualna mapa Twojej biznesowej strony www. Musi zostać (prawidłowo) wdrożony, a mapa witryny zawierać wszystkie podstrony poprawnie zaindeksowane w wyszukiwarce. Nawigacja musi być przejrzysta, aby roboty Google’a chętniej odwiedzały Twoją witrynę i pokazywały ją wyżej w wynikach wyszukiwania na konkretne zapytania użytkowników (np. remont mieszkania Łódź). Bez tego kroku nie ma mowy o skutecznym pozycjonowaniu!

  Błędy 404 obniżają nie tylko jakość witryny, ale również jej pozycję w wynikach wyszukiwania. To niejako ślepe zaułki w rozwiniętej sieci wirtualnych dróg, gdyż prowadzą do nieistniejących lub nieaktualnych stron/podstron. Nasi eksperci od pozycjonowania zadbają o wdrożenie poprawnej obsługi błędów 404 i wyeliminują przedawnione linki.

  Coraz więcej internautów korzysta z urządzeń mobilnych do wędrowania po sieci, dlatego musimy im ułatwić poruszanie się po Twojej firmowej witrynie (strony, które zostały lepiej przystosowane do przeglądania na smartfonach czy tabletach mają większe szanse w rankingu wyszukiwarki).

  Znacznik TITLE jako pierwszy informuje boty Google’a o zawartości strony internetowej, co pozwala im zdecydować, pod jakimi słowami kluczowymi umieszczą witrynę w wynikach wyszukiwania. Ważne jest, aby starannie i rozsądnie wykorzystać jego ograniczone pole manewru. Zdaj się na naszych ekspertów od pozycjonowania!

  Prawidłowa konstrukcja strony internetowej powinna zawierać jeden znacznik <h1>, natomiast liczebność znaczników <h2> może być nieograniczona. Ważne, aby odpowiednio wykorzystać je w procesie pozycjonowania! Owe znaczniki informują algorytmy o zawartości strony oraz określają, na jakie frazy kluczowe ma być wyświetlana w wynikach wyszukiwania (np. mechanik samochodowy Łódź lub części samochodowe Łódź).

  Google jest wyszukiwarką tekstową, aczkolwiek można zwrócić jego uwagę na multimedia umieszczone w witrynie. Za sprawą znacznika ALT są bardzo przydatne w procesie pozycjonowania. Informuje on o tym, co znajduje się na danej grafice, warto zatem umieścić konkretne dane o profilu działalności Twojej firmy (np. projektowanie wnętrz Łódź).

  Strony internetowe w wyszukiwarce tworzą wirtualną sieć powiązań, niczym realne drogi łączące np. Łódź z innymi miejscowościami. Zatem im więcej powiązań ma Twoja witryna, tym większe szanse zyskuje w maratonie do Google TOP10. Na tym etapie pozycjonowania warto wykorzystać odnośniki do witryn zewnętrznych, aby podzielić się wartościowym contentem z pokaźną liczbą odbiorców. Linki te muszą być jednak opatrzone atrybutem nofollow, który zatrzyma algorytmy na stronie i zwiększy moc zewnętrznych odnośników. Wszak w tym już głowa naszych specjalistów od pozycjonowania!

  Kończąc techniczny audyt Twojej witryny internetowej, skupimy się na Polityce Prywatności. To podstrona niepowiązana tematycznie z profilem działalności Twojej firmy, a zawarte w niej uniwersalne zapisy prawne mogą powtarzać się na setkach innych stron (Google nie lubi duplikowania treści!). Nasi eksperci od pozycjonowania sprawdzą, czy Polityka Prywatności została poprawnie wdrożona i wyświetla się pasek do jej akceptacji. Upewnią się również, czy jest wyłączona z indeksowania w wyszukiwarce, a prowadzące do niej linki są opatrzone atrybutem nofollow.

  AUDYT STRONY – TREŚĆ

  a). ogólna analiza treści

  Treści umieszczone w witrynie są niesamowicie ważne dla pomyślnego pozycjonowania. Jest jeden warunek: muszą być odpowiednio skonstruowane i angażujące, aby przyciągać uwagę internautów i zamieniać ich w potencjalnych klientów (z Łodzi i nie tylko) oraz zgrabnie nasycone słowami kluczowymi (np. najlepsze miejsce na spotkanie ze znajomymi – odwiedź naszą kręgielnię w Łodzi!), aby zyskać przychylność robotów wyszukiwarki. Zdaj się na naszych ekspertów od pozycjonowania, którzy zadbają o należytą ilość podstron, a w razie konieczności uzupełnią je atrakcyjnymi treściami (np. wpis blogowy o najlepszym klubie w Łodzi).

  b). analiza konkretnych podstron pod względem treści

  Finiszując audyt treści na Twojej stronie www, skorzystamy z profesjonalnego narzędzia do pozycjonowania – Surfer SEO. Dzięki niemu uzyskamy konkretne dane o ilości znaków w witrynie oraz zweryfikujemy nasycenie zawartości strony najważniejszymi słowami kluczowymi (np. medycyna estetyczna Łódź). Nasi specjaliści od pozycjonowania skorygują wszelkie odstępstwa od wzorcowych wyników Twoich rywali w Google TOP10.

  STRATEGIA

  a). wdrożenie audytu – oferta

  Solidny audyt to podstawa skutecznego pozycjonowania. Chcesz dowiedzieć się, jak Twoja strona wypada po szczegółowej analizie? Sprawdź to! Twoja konkurencja z Łodzi (i nie tylko!) już na pewno ma ten krok za sobą. Nasi eksperci od pozycjonowania precyzyjnie wskażą, które elementy strony warto poprawić, co umożliwi nam szacunkową wycenę i czas wdrożenia. Pamiętaj, że nasz nowatorski model współpracy – pozycjonowanie na wyłączność – uczyni Cię jedynym klientem w całej Łodzi z danej branży, któremu poświęcimy maksimum uwagi i zaangażowania. Będziemy całkowicie do Twojej dyspozycji i zyskasz na wyłączność pełnię naszych umiejętności z zakresu pozycjonowania.

  b). pozycjonowanie – oferta

  Szczegółowy audyt to absolutna podstawa, aczkolwiek warto poprzeć go dalszymi działaniami z zakresu pozycjonowania. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu! Nakreślimy indywidualny plan pozycjonowania Twojej witryny biznesowej, wyznaczając konkretny cel poczynań, przybliżony czas ich realizacji oraz wstępne prognozy wyników. Dzięki skutecznej strategii pozycjonowania dogonisz swoich konkurentów (nie tylko z Łodzi!), a tych, którzy obecnie depczą Ci po piętach, zostawisz na szarym końcu. My, niczym doświadczony trener, będziemy wspierać Cię na każdym etapie tego wymagającego, ale jakże satysfakcjonującego SEO-maratonu. Do biegu, gotowi na sukces, start!

  Zamów konsultację

  Jeżeli chcesz się dowiedzieć w jakiej kwocie na wyłączność zrealizujemy Twoje cele biznesowe , to wypełnij poniższy formularz, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w ciągu 48h w celu ich poznania i przedstawienia najlepszej możliwej opcji ich realizacji.

   Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl