fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Opublikował użytkownik: Bartosz

WordPress to bardzo popularna platforma do publikowania treści w internecie, na której powstaje coraz wiece funkcjonalnych witryn internetowych. Administrowanie wieloma stronami www jest niezwykle czasochłonne i może okazać się męczące. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 5 przydatnych narzędzi, które ułatwią Ci dysponowanie Twoimi ,,wordpressami”.

Zarządzanie dużą ilością stron na WP nie jest zadaniem prostym. Dodawanie nowych treści, przeprowadzanie aktualizacji, aktywowanie nowych pluginów na WordPressie wymaga od administratora zręczności i sprawnego zarządzania. Logowanie się z jednego panelu do drugiego i wykonywanie identycznych czynności po raz wtóry może po jakimś czasie wywołać znużenie.

Zarządzanie hierarchią stron przestaje po pewnym czasie być intuicyjne i komfortowe. Na szczęście dla administratorów stron opartych na Worpressie powstają co rusz nowe wtyczki, dzięki którym administrowanie stronami na tej platformie staje się łatwiejsze i wygodniejsze.

Wtyczki do zarządzania stronami na WordPress

  • ManageWP

Wersja free pozwala na kierowanie pięcioma witrynami z jednego panelu. W ramach darmowych działań administrator może m.in.: wprowadzać aktualizacje jednym przyciskiem, instalować i zarządzać motywami, masowo usuwać spam.

Konto premium umożliwia dodatkowo wprowadzenie widżetu Google Analytics, przeprowadzenie analizy SEO, wykonywanie kopii zapasowych czy też generowanie raportów.

  • Advanced Page Manager

To bezpłatna wtyczka, która przejmuje obowiązki panelu administracyjnego nad stronami. Wszystkie działania na stronach nie przeładowują ich, co w dużej mierze przyśpiesza pracę. Hierarchia stron jest wyraźnie widoczna, łatwo się po niej poruszać, dzięki odpowiedniemu pogrupowaniu witryn podrzędnych.

  • MainWP

Kolejny plugin do zarządzania stronami na WP. W przypadku tego narzędzia bardziej opłacalne jest skorzystanie z płatnych rozszerzeń, które umożliwiają np. stworzenie harmonogramu kopii zapasowej, duplikowanie stron czy też sprawne zarządzanie komentarzami. Należy brać pod wzgląd dywersyfikację IP, gdyż MainWP wymaga posiadania własnego serwera.

  • InfiniteWP

Jeśli szukasz narzędzia, dzięki któremu zarządzanie mnogą ilością stron zapleczowych za pośrednictwem tylko kilku kliknięć, to InfiniteWP jest dla Ciebie. Bezpłatna wersja pozwala na: aktualizowanie stron, instalowanie wtyczek oraz motywów czy przygotowywanie kopii zapasowych. Za dodatkowe rozszerzenia, takie jak: wykrywanie błędnych linków, administrowanie komentarzami, postami, trzeba dopłacić kilkadziesiąt dolarów.

  • CMS Commander

Ta wtyczka w wersji free umożliwia zaledwie bezwarunkowe tworzenie kopii zapasowych oraz duplikowanie strony www. Natomiast aktywacja konta premium pozwala dodatkowo na edytowanie wpisów, optymalizację baz danych, zarządzanie kategoriami oraz komentarzami użytkowników.

1 komentarz do “Zarządzanie stronami na WordPressie – poznaj 5 wygodnych narzędzi!

  1. Jest też WPis. WPis to panel do zarządzania WP, nie ma limitów na ilości stron, można je grupować, można dodawać ikony wpisów, dołączać grafiki do postów, obsługuje synonimy itd itd. Mnóstwo opcji, a do tego made in poland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl