fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twoje SEO!

Jak wypromować stronę w Google?

Opublikował użytkownik: Bartosz

jak design strony pływa na pozycje w google

Przede wszystkim postaw na pozycjonowanie!
Jeżeli zadbałeś już o nowoczesny wygląd Twojej strony internetowej, czas popracować nad wysokimi pozycjami w wyszukiwarce Google. Tak, aby Twoja strona wyświetlała się jak najwyżej, na zapytania Twoich klientów.  Zatem, jak wypromować stronę w Google?

Czynniki wpływające na pozycje strony:

1. Świeża treść

– wyszukiwarka „karmi się” nową treścią, zastanów się jak możesz pomóc internautom, jak możesz ich edukować dostarczając regularnie wartościowy content?

  • Słowa kluczowe – podpierając się narzędziami typu Google Search Console, ustal słowa kluczowe i zadbaj, by pojawiały się w tytułach i w tekście strony, a także adresie URL witryny.
    Zadbaj o unikatowe treści – to niezwykle ważne, by nie duplikować informacji.
  • Optymalizacja kodu HTML – odpowiednia architektura kodu strony ma oczywiście również niebagatelny wpływ na pozycje witryny. Jednym z kluczowych elementów jest nasycenie treści do kodu strony.
  • Mobilność – jeśli nie wiesz czy Twoja strona jest mobilna możesz to zweryfikować w prosty sposób za pomocą darmowego narzędzia: https://search.google.com/test/mobile-friendly. Znajdziesz tam również podpowiedzi dotyczące potrzebnych zmian.
  • Linkowanie wewnętrzne –odpowiednie linkowanie pozwala rozdzielić przepływ page ranku pomiędzy wybranymi podstronami naszej strony. Właściwa struktura linkowania wewnętrznego ma bardzo duży wpływ na pozycjonowanie.
  • Szybkość ładowania strony – kolejny czynnik rankingowy. Im szybciej wczytuje się strona tym bardziej przyspiesza proces indeksacji strony przez roboty, a użytkownicy chętniej zostają na stronach sprawnie i szybko działających

Jak jeszcze zadbać o ruch na stronę?

  1. Linki prowadzące do strony – aby witryna zyskała punkty w rankingu Google, muszą do niej prowadzić inne mocne/atrakcyjne strony. Możesz zakupić linki, pisać publikacje, zamieszczać informacje o swojej działalności na forach. Wszystko po to by zwiększyć popularność swojej witryny i wygenerować większy ruch na stronę.
  2. Social media – warto również zagospodarować ten obszar. Reklama lub profil Twojej firmy na Facebooku czy Linkedin’ie pozwoli na trafienie do kolejnych potencjalnych klientów.
  3. Remarketing – na pewno nie raz widziałeś efekt 'reklamy śledzącej’, jest ona często uznawana za jeden z efektywniejszych kanałów dotarcia do klienta. Dzięki niej pokazujesz się ponownie klientowi, który już był na Twojej witrynie – zna już Twoją markę.

Z upływem czasu zmieniła się świadomość użytkowników i sposób obsługi wyszukiwarki. Wpisywane są coraz bardziej precyzyjne frazy. Coraz chętniej korzystamy również z wyszukiwań głosowych. A z urządzeń mobilnych generowane jest ponad 50% ruchu w internecie.
O tym, na której pozycji wyświetli się strona decyduje algorytm Google i choć jego mechanizm nie jest dokładnie znany, to wiemy, że istnieje około 200 czynników, które wpływają na pozycje strony w rankingu. Dlatego też warto zdać się na specjalistów, którzy od lat obserwują na bieżąco wymagania wyszukiwarki!

Zwiększ widoczność swojej firmy w sieci!

Nie pozwól, aby Twoja firma była niewidoczna w internecie. Skontaktuj się z nami już dziś, aby odkryć, jak SEO może zmienić los Twojego biznesu. Z naszą pomocą zdobędziesz przewagę, której potrzebujesz.