fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

Do biegu! Po stronę internetową!

Divider

Studio Lokomotywa – Napędzamy Twój Biznes

O tym, jak istotnym elementem współczesnego świata biznesu są strony internetowe, świadczy choćby to, że właśnie czytasz ten tekst! Można rzec, że od strony www wszystko się zaczyna. To zwykle tutaj klient Cię poznaje, dowiaduje się o Twoich usługach lub produktach, a także ma możliwość nawiązania z Tobą bezpośredniego kontaktu. Co więcej! Wirtualna siedziba Twojej firmy nie zna słowa „nieczynne”. Profesjonalna strona internetowa jest niezwykle ceniona w biznesie, bo podobnie jak eleganckie biuro podnosi prestiż przedsiębiorstwa. W dobie internetu i trendu digitalizacji jest po prostu niezbędna. Zleć zaprojektowanie swojej witryny internetowej specjalistom!

Dobra strona internetowa to taka, która informuje, promuje, kreuje markę, zwiększa zasięgi i umożliwia kontakt z klientami. Ponadto musi być responsywna, aby przeglądanie jej na urządzeniach mobilnych było wygodne i intuicyjne. Nie bez znaczenia jest także aspekt wizualny. „Wygląd się nie liczy, ważne jest wnętrze” – owszem. Wszak w przypadku projektowania strony internetowej liczy się wszystko! Pierwsze wrażenie jest kluczowe, bo tylko wówczas odbiorca zdecyduje, czy zechce zapoznać się z zawartością witryny www. Nasi trenerzy SEO zadbają zatem o nienaganną „rzeźbę” i kondycję Twojego wirtualnego biznesu!

Gotowy na maraton do Google TOP10?

Ekipa naszej poznańskiej agencji interaktywnej „Lokomotywa” skutecznie „trenuje” strony internetowe klientów od 2012 roku – zbudowaliśmy kondycję ponad 300 witryn dla firm z przeróżnych branż i lokalizacji (nie tylko z Poznania, ale także z całego kraju). Z satysfakcją obserwowaliśmy, jak nasi podopieczni dobiegali do podium wyników wyszukiwania! Przez ten czas także i my trenowaliśmy swoje umiejętności w zakresie tworzenia stron internetowych oraz gruntownie poznaliśmy mechanizmy ich działania. Zdaj się na nasze wieloletnie doświadczenie i fachowe doradztwo! Wiemy, jak uniknąć kontuzji i bez zadyszki dobiec do Google TOP10. Chętnie zostaniemy Twoim SEO-trenerem i przygotujemy indywidualny plan treningowy dla Twojego e-biznesu. Dbamy o niepowtarzalność każdego projektu, a także pilnujemy nienagannej estetyki i spójności wyglądu strony internetowej z identyfikacją wizualną Twojej marki.

W trakcie projektowania witryny nie zapominamy również o niezawodnej funkcjonalności i przyjaznej nawigacji, którą bez wątpienia docenią odwiedzający. Na pewno nie stracisz klienta przez to, że pogubi się na Twojej stronie internetowej! Nie będzie też zawiedziony, gdy obejrzy ją na smartfonie lub tablecie. Stworzymy dla Ciebie nowoczesną i w pełni responsywną stronę internetową, która będzie poprawnie działała nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale także na urządzeniach mobilnych. Ponadto jako specjaliści od pozycjonowania już na samym starcie projektowania witryny zadbamy o to, aby była zoptymalizowana pod kątem SEO. Bez obaw: Twoi kibice nie „wygwizdają” Cię na trasie maratonu do Gogole TOP10 ;)

WWWiele korzyści!

Przekonywanie o zaletach posiadania biznesowej strony internetowej to działanie tylko dla zasady. Profesjonalna i nowoczesna witryna zaprojektowana przez doświadczoną agencję interaktywną jest idealnym narzędziem do budowania odpowiedniego wizerunku marki w internecie. Strona www pozwala również znacząco obniżyć koszty reklamy (tradycyjne media każą sobie bardziej słono płacić!), a także uniezależnić się od czasu i miejsca. Witryna internetowa nie zamknie się o 16:00 jak klasyczne biuro, nie musi też dysponować wizą lub paszportem. Twoim klientem może zostać osoba nawet z drugiego krańca globu! Poza tym nikt nie ogranicza Cię co do ilości zamieszczanych informacji, które ponadto możesz prezentować w dowolnej formie.

Poważna marka pragnąca zdobywać sukcesy biznesowe bez strony internetowej? Owszem, to wciąż realne, jednak uważamy, że lepiej przebiec maraton w wygodnych butach. Daj się namówić na nowoczesną i niezawodną formę reklamy! Działamy kompleksowo: począwszy od stworzenia identyfikacji wizualnej Twojej marki, a na gotowej reklamie w Google lub social media skończywszy. Programiści, graficy, specjaliści od Google Ads, copywriterzy… Nie musisz szukać ich osobno, wszystkich znajdziesz w naszej agencji interaktywnej z Poznania. Stworzymy profesjonalną i responsywną stronę www dla Twojego biznesu, która bez wątpienia przysporzy Ci nowych kibiców i da przewagę nad innymi maratończykami!

Co zawiera oferta stworzenia strony internetowej?

Strona internetowa to złożony „organizm”. Na jej projektowanie składa się kilka niezbędnych elementów, które zebraliśmy dla Ciebie w przejrzystym planie treningowym. Musimy odpowiednio „wyćwiczyć” Twoją biznesową stronę www, żeby zdobyła silną pozycję wśród innych rywali startujących w maratonie do Google TOP10.

Dopilnujemy, aby miała wszelkie atrybuty nowoczesnych stron dla firm, czyli funkcjonalność (intuicyjna nawigacja i bezproblemowe dotarcie do potrzebnych informacji), profesjonalna oprawa graficzna (spójna kolorystyka i grafiki nieładujące się w nieskończoność), a także responsywność (dostosowanie do urządzeń mobilnych). Dobierzemy również odpowiedni system CMS z panelem do zarządzania treścią strony, który będzie nieskomplikowany w obsłudze oraz umożliwi Ci dokonanie prostych modyfikacji w przyszłości. W trakcie projektowania witryny nie zapomnimy o poprawności kodu oraz zadbamy o zgodność z wytycznymi SEO i RODO. Działasz w mediach społecznościowych? Znakomicie! Połączymy je z Twoją witryną internetową, dzięki czemu potencjalny klient będzie mógł też lepiej poznać Twoją „ludzką twarz”.

Zanim jednak rozgrzejemy mięśnie i stawy, musisz wiedzieć, za co zapłacisz (profesjonalizm i wsparcie naszych SEO-trenerów z Poznania zawsze w cenie!). Kompleksowe tworzenie strony www dzielimy na kilka etapów:

1. Projekt graficzny strony internetowej

Zanim Twoja nowa strona zacznie zachwycać w internecie, musimy przygotować jej wstępny projekt. Aby zawczasu wyeliminować kontuzjogenne niejasności, skonsultujemy z Tobą każdy aspekt przyszłej witryny. Podwaliną będą Twoje sugestie oraz/lub obecne elementy wizerunku firmy (logo, zdjęcia, teksty). Już nasza w tym głowa, aby nie tylko zamienić Twoją wizję w kod i piksele, ale też dopasować ją do aktualnych wymogów dla współczesnych serwisów internetowych.

Podczas projektowania dążymy do spójności kolorystycznej witryny i jej nienagannej estetyki, jak również dostosowujemy ją pod późniejsze działania pozycjonerskie. Zanim przystąpimy do właściwych prac, oddamy Ci do wglądu zaprojektowany przez nas wstępny szablon strony głównej wraz z 2 przykładowymi zakładkami (np. oferta, kontakt). Dobrze rokuje? Złap oddech, pora na dalsze działania!

2. Zakodowanie projektu na systemie CMS Wordpress

Gdy już dojdziemy do konsensusu w zakresie wyglądu Twojej witryny, odpowiednio wykwalifikowany trener SEO z naszej załogi zacznie wcielać plany w życie. Projekt strony zostanie zakodowany na niezawodnym oprogramowaniu. CMS to nic innego jak system zarządzania treścią na stronie www, a Wordpress od lat jest jednym z najlepszych ze wszystkich udostępnionych na rynku. Jego kod źródłowy jest ogólnodostępny i doskonale przetestowany przez ogromną społeczność użytkowników. Miła niespodzianka: korzystanie z systemu CMS jest zazwyczaj bezpłatne! Koszty wykonania strony są wówczas zdecydowanie niższe niż w przypadku tworzenia jej od zera z zastosowaniem rozwiązania dedykowanego. Oprogramowanie Wordpress, z którego najczęściej korzystamy, jest intuicyjne, bezpieczne, proste w obsłudze oraz umożliwia rozbudowę witryny w przyszłości. To niezwykle istotne funkcjonalności, z tego względu, że pozwalają nadążyć za zmiennymi realiami internetowego świata biznesu.

System CMS Wordpress wspiera pozycjonowanie witryny. Dzięki niemu można stworzyć blog, e-sklep, rozbudowany portal internetowy czy landing page. Eksperci z naszej poznańskiej agencji interaktywnej „Lokomotywa” zajmą się utworzeniem podstawowej wersji Twojej strony, jednak wszelkie późniejsze modyfikacje (nowe zdjęcia, zmiany w ofercie czy w cenniku, dodawanie lub usuwanie zakładek) możesz wprowadzić samodzielnie. Powiesz: „Łatwo im mówić, dla nich to codzienność!”. Bez obaw, odpowiednio Cię przeszkolimy! Ponadto prawda jest taka, że CMS Wordpress został stworzony z myślą o osobach, które nie mają specjalistycznej wiedzy informatycznej i raczej nie starczy im życia lub chęci, aby ją posiąść. Dzięki panelowi do zarządzania treścią strony www nie musisz każdorazowo zwracać się do specjalisty, gdy potrzebujesz dokonać zmian w strukturze witryny. Mówiąc krócej – oszczędzasz. Rzeklibyśmy, że możliwości, jakie daje ów system, to prawdziwy CyMeS!

3. Wprowadzenie tekstu i grafik

Opierając się na dostarczonych przez Ciebie materiałach, zaczniemy przyozdabiać Twoją stronę www. W przypadku, gdy nie dysponujesz żadnymi treściami lub tylko ich częścią, możemy je dla Ciebie zorganizować (zakupić zdjęcia/grafiki lub napisać teksty). Wcześniej zaakceptowany projekt graficzny strony www pomału zacznie przybierać coraz wyraźniejszą formę. Baczni na estetykę i spójność witryny zadbamy o to, aby każda podstrona była zbliżona wyglądem do wersji głównej, czyli tej, która na wstępie najbardziej przypadła Ci do gustu.

4. Formularz kontaktowy w zakładce kontakt

Obowiązkowy punkt na mapie witryny internetowej! Nie chcesz przecież, żeby klient rozochocił się prezentowaną ofertą, a jego entuzjazm przygasł przez mozolne poszukiwanie możliwości kontaktu z Tobą... Przypilnujemy, aby każdy odwiedzający Twoją stronę mógł zawsze bez problemu odnaleźć na niej opcję bezpośredniego skomunikowania się np. poprzez formularz kontaktowy. Do jego tworzenia używamy niezawodnych narzędzi, które gwarantują stabilność i prostotę. Dodatkowo jest on walidowany, a więc nie da się go „oszukać” poprzez niewypełnianie wymaganych pól (tj. imię, nazwisko, adres e-mail).

5. Ruchoma mapa Google

To idealne rozwiązanie dla firm, które mają fizyczną siedzibę. Na mapie Google podpiętej do Twojej strony internetowej można zaznaczyć położenie geograficzne przedsiębiorstwa (np. Poznań), co nie jest bez znaczenia dla potencjalnych klientów, a zwłaszcza tych, którzy dzięki nawigacji bezbłędnie zawędrują wprost pod Twoje drzwi. Poza tym owa funkcjonalność na stronie internetowej zwiększa estymę przedsiębiorstwa! Na pewno weźmiemy to pod uwagę w trakcie projektowania Twojej firmowej strony www.

6. Animowanie zdjęcia na stronie głównej (slider)

Slider to inaczej karuzela przewijająca zdjęcia, która jest bardzo efektownym dodatkiem do witryny internetowej. Nadaje stronie jeszcze bardziej profesjonalnego charakteru, ale pozwala też nieco ją „ożywić” za pomocą ruchu obrazów. Ponadto możesz umieścić akurat te zdjęcia, które uznasz za najbardziej reprezentatywne dla Twojego biznesu. Bez wątpienia slider uatrakcyjni Twoją stronę internetową, a odwiedzającym zapewni nie byle jakie wrażenia estetyczne!

7. Galeria

„Nie zobaczę, nie uwierzę!” – rzeknie niemal każdy klient. Pokaż mu zatem swój biznes tak obrazowo, jak to tylko możliwe! Galeria na stronie internetowej sprawdzi się świetnie w wielu branżach. Jeśli masz ciekawe materiały wizualne, to zwiększasz szanse na zainteresowanie odbiorców ofertą firmy. W trakcie projektowania Twojej biznesowej strony www eksperci z naszej agencji interaktywnej zadbają o odpowiednią wielkość zdjęć na stronie (żeby zbyt długo się nie ładowały), a także o przejrzysty i czytelny układ. Istnieje także możliwość umieszczenia w witrynie zdjęć od zadowolonych klientów.

8. Integracja witryny internetowej z portalami społecznościowymi

Media społecznościowe to obecnie nie tylko miejsce wirtualnych towarzyskich spotkań, ale też potężne narzędzie biznesowe! Właśnie tam przebywają Twoi potencjalni klienci, więc warto zaskarbić sobie ich uwagę. Strona internetowa to absolutne minimum dla każdego szanującego się przedsiębiorcy, wszak należy wziąć też pod uwagę obecność na takich portalach jak Facebook, Instagram, TikTok, Twitter, YouTube, LinkedIn czy Pinterest. Social media dają możliwość luźnej i niezobowiązującej prezentacji oferty, poznania preferencji i opinii klientów, a także nawiązania z nimi bezpośrednich relacji. Jeśli już korzystasz z dobrodziejstw social mediów, to obowiązkowo zintegrujemy je z Twoją witryną internetową. W przypadku Facebooka możemy też dodać wyskakujące okienko, które zmniejszy dystans dzielący odbiorcę od polubienia Twojego firmowego fanpage’a.

9. Zaprojektowanie mobilnej wersji strony internetowej

Obecnie żyjemy w erze smartfonów i tabletów, dlatego responsywna wersja witryny internetowej uchroni Cię przed nadszarpnięciem wizerunku Twojej firmy. Coraz więcej osób przegląda internet za pomocą urządzeń mobilnych, więc warto nadążać za tym trendem i wyjść mu naprzeciw. Responsywna strona www pomoże Ci zdobyć dodatkowe punkty od sędziego Google i uznanie kibiców. Tzw. responsive web design to końcowy etap działań z zakresu projektowania Twojej biznesowej witryny www. Przystępujemy do niego dopiero wówczas, gdy zaakceptujesz wariant strony www na komputery. Możemy wtedy dostosować większość elementów witryny pod urządzenia mobilne, aby poprawnie się wyświetlały i zachowały swoją funkcjonalność z wersji komputerowej. Po wprowadzeniu takich udogodnień nie pozostaje nic innego, jak czekać na nowych klientów i rosnące konwersje!

10. Poprawki strony internetowej oraz 12-miesięczna gwarancja na poprawne działanie witryny

Coś nie gra? Któryś element nie pasuje? Masz jeszcze jakieś sugestie? Żaden problem! W kwocie, którą ustalimy na samym początku współpracy, będzie przysługiwało Ci 8 roboczogodzin na poprawki strony internetowej. Śmiało więc możesz zgłaszać wszelkie uwagi, a my niezwłocznie dokonamy należytej korekty. Sprawy techniczne pozostaw nam, a Ty w spokoju zajmij się prowadzeniem swojego biznesu.

Po wykonaniu strony internetowej nie zostawimy Cię bez wsparcia. Otrzymasz od nas 12-miesięczną gwarancję, że witryna będzie działała bez zarzutu. Odpowiednio ją zabezpieczymy, wykorzystując do tego mechanizmy blokujące ingerencję złośliwego oprogramowania w kod strony. Poza tym stworzymy kopię zapasową Twojego serwisu, więc w razie problemów zawsze będziemy mogli przywrócić jego pierwotną wersję. Wszystko wliczone w koszty zaprojektowania biznesowej strony www!

Zanim Twoja witryna internetowa zostanie udostępniona szerokiemu gronu odbiorców, wykonamy jeszcze jeden krok. Gotową stronę podwiesimy pod docelową domenę na wybranym serwerze i voilà! Możesz dumnie wkroczyć do biznesowej cyberprzestrzeni.

Potrzebujesz czegoś więcej, niż obejmuje zakres podstawowej oferty projektowania strony internetowej? Koniecznie nas o tym poinformuj! Oprócz bazowych funkcjonalności strony www możemy rozbudować ją o moduły dedykowane, a także wykonać dowolne wersje językowe (tłumaczenie nie jest wliczone w cenę).

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Zapewne nie zdziwisz się, gdy odpowiemy, że koszt zaprojektowania witryny internetowej jest kwestią indywidualną. Możemy stworzyć prostą wizytówkę lub rozbudowany serwis internetowy, więc ceny poszczególnych opcji będą się różnić (w końcu nie każdy maratończyk dysponuje identyczną kondycją). Ciężko na starcie zaprezentować jednoznaczny cennik i definitywnie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje usługa wykonania strony internetowej. Projektowanie witryny zależy od Twoich osobistych potrzeb. Wypisz każdą z nich i prześlij do nas, a znajdziemy optymalne rozwiązanie!

Zbyt dużo specyfikacji i pytań, żeby pisać? W każdej chwili możesz do nas zadzwonić albo spotkać się z nami osobiście w siedzibie naszej agencji interaktywnej „Lokomotywa”, żeby dogadać szczegóły projektu strony internetowej. Czekamy na Ciebie w samym centrum Poznania, zawsze gotowi świadczyć najlepsze usługi. Prześcignijmy rywali i dobiegnijmy razem do mety – TOP10 w wynikach wyszukiwania Google!

Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl