fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twój Biznes!

W drogę! Po stronę internetową!

Divider

Studio Lokomotywa – Napędzamy Twój Biznes

O tym, jak istotnym elementem współczesnego świata biznesu są strony internetowe, świadczy choćby to, że właśnie czytasz ten tekst! Można rzec, że od strony www wszystko się zaczyna. To zwykle tutaj klient Cię poznaje, dowiaduje się o Twoich usługach lub produktach, a także ma możliwość nawiązania z Tobą bezpośredniego kontaktu. Co więcej! Wirtualna siedziba Twojej firmy nie zna słowa „nieczynne” Profesjonalna strona internetowa jest niezwykle ceniona w biznesie, bo podobnie jak eleganckie biuro podnosi prestiż przedsiębiorstwa.

Gotowi do podróży z poznańską lokomotywą?

Ekipa naszej poznańskiej „Lokomotywy” jest w biznesowej podróży od 2012 roku. Przez ten czas ani trochę nie próżnowała! Łącznie stworzyliśmy ponad 300 stron dla firm, więc doskonale rozumiemy specyfikę budowy witryn oraz gruntownie poznaliśmy mechanizmy ich działania. Gwarantujemy najlepsze usługi: dbamy o niepowtarzalność każdego projektu, a także pilnujemy nienagannej estetyki i spójności wyglądu strony internetowej z identyfikacją wizualną Twojej marki.

Nie zapominamy o niezawodnej funkcjonalności witryny i jej przyjaznej nawigacji, którą docenią odwiedzający. Na pewno nie stracisz klienta przez to, że pogubi się na Twojej stronie! Nie będzie też zawiedziony, gdy obejrzy ją na smartfonie lub tablecie. „Lokomotywa” zawsze pędzi z duchem czasu! W siedzibie naszej firmy w centrum Poznania tworzymy nowoczesne strony, które są w pełni responsywne, więc będą poprawnie działały także na urządzeniach mobilnych. Ponadto jako specjaliści od pozycjonowania już na samym starcie projektowania witryny zadbamy o to, aby była ona zoptymalizowana pod kątem SEO.

WWWiele korzyści!

Przekonywanie o zaletach posiadania strony internetowej to działanie tylko dla zasady ;) Profesjonalna i nowoczesna witryna jest idealnym narzędziem do budowania odpowiedniego wizerunku marki w internecie. Posiadanie serwisu internetowego pozwala również znacząco obniżyć koszty reklamy (tradycyjne media każą sobie bardziej słono płacić!), a także uniezależnić się od czasu i miejsca. Strona nie zamknie się o 16:00 jak klasyczne biuro, nie musi też posiadać wizy lub paszportu. Twoim klientem może zostać osoba nawet z drugiego krańca globu! Poza tym nikt nie ogranicza Cię co do ilości zamieszczanych informacji, które ponadto możesz prezentować w dowolnej formie.

Poważna marka pragnąca zdobywać sukcesy biznesowe bez strony internetowej? A to takie w ogóle istnieją? Daj się namówić na prestiż i zysk! Profesjonalna strona dla firmy potrafi zrobić nawet lepsze wrażenie, niż drogi garnitur ubrany na tradycyjne spotkanie biznesowe ;)

Co zawiera oferta stworzenia strony?

Strona internetowa to złożony „organizm”. Na jej zrobienie składa się kilka niezbędnych elementów, które zebraliśmy dla Ciebie w przejrzystym „rozkładzie jazdy”  Stacja końcowa to profesjonalna witryna internetowa, która będzie pracowała na Twój nienaganny wizerunek w sieci!

Dopilnujemy, aby posiadała ona wszelkie atrybuty nowoczesnych stron dla firm, czyli funkcjonalność (intuicyjna nawigacja i bezproblemowe dotarcie do potrzebnych informacji), profesjonalna oprawa graficzna (spójna kolorystyka i grafiki nieładujące się w nieskończoność), a także responsywność (dostosowanie do urządzeń mobilnych). Dobierzemy również odpowiedni system CMS z panelem do zarządzania stroną i jej treścią, który będzie nieskomplikowany w obsłudze oraz umożliwi Ci dokonanie prostych modyfikacji w przyszłości. Nie zapomnimy o poprawności kodu strony oraz zapewnimy jej zgodność z wytycznymi SEO i RODO. Działasz w mediach społecznościowych? Znakomicie! Połączymy je z Twoją witryną, dzięki czemu potencjalny klient będzie mógł też lepiej poznać Twoją „ludzką twarz”.

Zanim jednak wykupisz bilet na podróż „Lokomotywą” w kierunku profesjonalnej strony internetowej, musisz wiedzieć, za co zapłacisz. Miejsce w wagonie pierwszej klasy oraz wsparcie naszej przyjaznej załogi z Poznania zawsze w cenie! Natomiast przede wszystkim możesz liczyć na dostarczenie najlepszych usług! Kompleksowe tworzenie strony www dzielimy na kilka etapów:

1. Projekt graficzny strony internetowej

Zanim Twoja nowa strona zacznie zachwycać w internecie, musimy przygotować jej wstępny szkic. Aby zawczasu wyeliminować niejasności, skonsultujemy z Tobą każdy aspekt przyszłej witryny. Podwaliną będą Twoje sugestie oraz/lub obecne elementy wizerunku firmy (logo, zdjęcia, teksty). Już nasza w tym głowa, aby nie tylko zamienić Twoją wizję w kod i piksele, ale też dopasować ją do aktualnych wymogów dla współczesnych serwisów internetowych!

Podczas projektowania dążymy do spójności kolorystycznej witryny i jej nienagannej estetyki, jak również dostosowujemy ją od samego początku pod późniejsze działania pozycjonerskie. Zanim przystąpimy do właściwych prac, oddamy Ci do wglądu zaprojektowany przez nas wstępny szablon strony głównej wraz z 2 przykładowymi zakładkami (np. oferta, kontakt). Dobrze rokuje? Pora więc na dalsze działania!

2. Zakodowanie projektu na systemie CMS Wordpress

Gdy już dojdziemy do konsensusu w zakresie wyglądu Twojej witryny, odpowiednio wykwalifikowany członek naszej załogi zacznie wcielać plany w życie. Projekt strony zostanie zakodowany na niezawodnym oprogramowaniu. CMS to nic innego jak system zarządzania treścią na stronie www, a Wordpress jest od lat jednym z najlepszych ze wszystkich udostępnionych na rynku. Jego kod źródłowy jest ogólnodostępny, więc i doskonale przetestowany przez ogromną społeczność użytkowników. Miła niespodzianka: korzystanie z systemu CMS jest zazwyczaj bezpłatne! Koszty wykonania strony są wówczas zdecydowanie niższe niż w przypadku robienia jej od zera z zastosowaniem rozwiązania dedykowanego.

Oprogramowanie Wordpress, z którego najczęściej korzystamy, jest intuicyjne, bezpieczne, proste w obsłudze oraz umożliwia rozbudowę witryny w przyszłości. To niezwykle istotne funkcjonalności, z tego względu, że pozwalają nadążyć za zmiennymi realiami internetowego świata biznesu. Zajmiemy się utworzeniem podstawowej wersji strony, jednak wszelkie późniejsze modyfikacje (nowe zdjęcia, zmiany w ofercie czy w cenniku, dodawanie lub usuwanie zakładek) możesz wprowadzić samodzielnie. Powiesz: „Łatwo im mówić, dla nich to codzienność!”. Bez obaw, odpowiednio Cię przeszkolimy! Ponadto prawda jest taka, że CMS został stworzony z myślą o osobach, które nie posiadają specjalistycznej wiedzy informatycznej i raczej nie starczy im życia lub chęci, aby ją posiąść. Wszak nie można być alfą i omegą ;) Dzięki panelowi do zarządzania stroną nie musisz każdorazowo zwracać się do specjalisty, gdy potrzebujesz dokonać zmian w strukturze witryny. Mówiąc krócej – oszczędzasz. Rzeklibyśmy, że możliwości, jakie daje ów system, to prawdziwy CyMeS!

3. Wprowadzenie tekstu i grafik

Opierając się na dostarczonych przez Ciebie materiałach, zaczniemy przyozdabiać Twoją stronę www. W przypadku, gdy nie dysponujesz żadnymi treściami lub tylko ich częścią, możemy je dla Ciebie zorganizować (zakupić zdjęcia/grafiki lub napisać teksty). Wcześniej zaakceptowany projekt graficzny strony www pomału zacznie przybierać coraz wyraźniejszą formę! Baczni na estetykę i spójność witryny zadbamy o to, aby każda podstrona była zbliżona wyglądem do wersji głównej, czyli tej, która na wstępie najbardziej przypadła Ci do gustu

4. Formularz kontaktowy w zakładce kontakt

Obowiązkowy punkt na mapie witryny internetowej! Nie chcesz przecież, żeby klient rozochocił się prezentowaną ofertą, a jego entuzjazm został przygaszony przez mozolne poszukiwanie opcji kontaktu z Tobą... Przypilnujemy, aby każdy odwiedzający Twoją stronę mógł zawsze bez problemu odnaleźć na niej możliwość bezpośredniego skomunikowania się np. poprzez formularz kontaktowy. Do jego tworzenia używamy niezawodnych narzędzi, które gwarantują stabilność i prostotę. Dodatkowo jest on walidowany, a więc nie da się go „oszukać” poprzez niewypełnianie wymaganych pól (tj. imię, nazwisko, adres e-mail).

5. Ruchoma mapa Google

To idealne rozwiązanie dla firm, które mają fizyczną siedzibę. Na mapie Google podpiętej do Twojej strony internetowej można zaznaczyć położenie geograficzne przedsiębiorstwa (np. Poznań), co nie jest bez znaczenia dla potencjalnych klientów, a zwłaszcza tych, którzy dzięki nawigacji bezbłędnie zawędrują wprost pod Twoje drzwi, poza tym owa funkcjonalność na stronie internetowej zwiększa estymę przedsiębiorstwa!

6. Animowanie zdjęcia na stronie głównej (slider)

Slider to inaczej karuzela przewijająca zdjęcia, która jest bardzo efektownym dodatkiem do witryny internetowej. Nadaje stronie jeszcze bardziej profesjonalnego charakteru, ale pozwala też nieco ją „ożywić” za pomocą ruchu obrazów. Ponadto możesz umieścić akurat te zdjęcia, które uznasz za najbardziej reprezentatywne dla Twojego biznesu. Bez wątpienia slider uatrakcyjni Twoją stronę, a odwiedzającemu ją zapewni nie byle jakie wrażenia estetyczne!

7. Galeria

„Nie zobaczę, nie uwierzę!” – rzeknie niemal każdy klient. Pokaż mu zatem swój biznes tak obrazowo, jak to tylko możliwe! Galeria na stronie internetowej sprawdzi się świetnie w wielu branżach. Jeśli masz ciekawe materiały wizualne, to zwiększasz swoje szanse na zyskanie zainteresowania odbiorców Twoją ofertą. Zadbamy o odpowiednią wielkość zdjęć na stronie, żeby zbyt długo się nie ładowały, a także o ich przejrzysty i czytelny układ. Kto wie, być może w przyszłości nadejdzie i pora na umieszczenie zdjęć od zadowolonych klientów!

8. Integracja z portalami społecznościowymi

Media społecznościowe to obecnie nie tylko miejsce wirtualnych towarzyskich spotkań, ale też potężne narzędzie biznesowe! Tam przebywają Twoi potencjalni klienci, więc warto zaskarbić sobie ich uwagę. Strona internetowa to absolutne minimum dla każdego szanującego się przedsiębiorcy, wszak należy wziąć też pod uwagę obecność na takich portalach jak Facebook, Instagram, Twitter, YouTube, LinkedIn oraz Pinterest. Dają one możliwość luźnej i niezobowiązującej prezentacji oferty, poznania preferencji użytkowników, a także nawiązania z nimi bezpośrednich relacji. Jeśli już korzystasz z dobrodziejstw social mediów, to obowiązkowo zintegrujemy je z Twoją witryną internetową. W przypadku Facebooka możemy też dodać wyskakujące okienko, które zmniejszy dystans dzielący odbiorcę od polubienia Twojego fanpage’a.

9. Wersja mobilna

Żyjemy w erze smartfonów i tabletów, dlatego posiadanie responsywnej wersji witryny internetowej uchroni Cię przed nadszarpnięciem wizerunku Twojej firmy. Coraz więcej osób przegląda internet za pomocą urządzeń mobilnych, więc warto nadążać za tym trendem i wyjść mu naprzeciw. Utworzenie responsywnej wersji strony internetowej to końcowy etap naszych prac nad Twoją witryną. Dzieje się tak dlatego, że przystępujemy do niego dopiero wówczas, gdy zaakceptujesz wariant strony www na komputery. Możemy wtedy dostosować większość elementów witryny pod urządzenia mobilne, aby poprawnie się wyświetlały i zachowały swoją funkcjonalność z wersji komputerowej. Po wykonaniu takich udogodnień nie pozostaje nic innego, jak czekać na nowych klientów i rosnące konwersje!

10. Poprawki strony oraz 12-miesięczna gwarancja na poprawne działanie witryny

Coś nie gra? Któryś element nie pasuje? Masz jeszcze jakieś sugestie? Żaden problem! W kwocie, którą ustalimy na samym początku współpracy, będzie przysługiwało Ci 8 roboczogodzin na poprawki strony internetowej. Śmiało więc możesz zgłaszać wszelkie uwagi, a my niezwłocznie dokonamy należytej korekty.

Po wykonaniu strony nie zostawimy Cię bez wsparcia! Otrzymasz od nas 12-miesięczną gwarancję, że witryna będzie działała bez zarzutu. Odpowiednio ją zabezpieczymy, wykorzystując do tego mechanizmy blokujące ingerencję złośliwego oprogramowania w kod strony. Poza tym stworzymy kopię zapasową Twojego serwisu, więc w razie problemów zawsze będziemy mogli przywrócić jego pierwotną wersję. Wszystko wliczone w koszty!

Zanim Twoja witryna zostanie udostępniona szerokiemu gronu odbiorców, wykonamy jeszcze jeden krok. Gotową stronę podwiesimy pod docelową domenę na wybranym serwerze i voilà! Możesz dumnie wkroczyć do biznesowej cyberprzestrzeni

Potrzebujesz czegoś więcej, niż obejmuje zakres podstawowej oferty? Koniecznie nas o tym poinformuj! Oprócz bazowych funkcjonalności strony możemy ją rozbudować o moduły dedykowane, a także wykonać jej dowolne wersje językowe (tłumaczenie nie jest wliczone w cenę).

Ile kosztuje stworzenie strony internetowej?

Zapewne nie zdziwisz się zanadto, gdy odpowiemy, że ów koszt jest kwestią indywidualną. Możemy stworzyć prostą wizytówkę lub rozbudowany serwis internetowy, więc ceny poszczególnych opcji siłą rzeczy będą się różnić. Dlatego ciężko zaprezentować na starcie jednoznaczny cennik i definitywnie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje usługa wykonania strony internetowej. Projektowanie witryny zależy od Twoich osobistych potrzeb. Wypisz każdą z nich i prześlij do nas, a znajdziemy optymalne rozwiązanie!

Zbyt dużo specyfikacji i pytań, żeby pisać? W każdej chwili możesz do nas zadzwonić albo spotkać się z nami osobiście w siedzibie „Lokomotywy”, żeby dogadać szczegóły. Stoi i czeka na „peronie” w samym centrum Poznania, zawsze gotowa świadczyć najlepsze usługi!

Zostaw wiadomość    Tel: +48 736 769 550
    biuro@studiolokomotywa.pl