fbpx
StudioLokomotywa.pl • Napędzamy Twoje SEO!

Google Analytics – dlaczego warto zadbać o analizę strony firmowej?

Opublikował użytkownik: Bartosz

Strona jest połową sukcesu, druga połowa to analiza jej treści ” – autor nieznany

Analytics to narzędzie do analityki stron internetowych, udostępniane przez firmę Google. W dzisiejszych czasach bez odpowiedniej analizy ruchu na stronie wszelkie działania reklamowe w sieci mogą nie przynieść oczekiwanych efektów. Jeżeli prowadzisz firmę, sklep internetowy lub bloga, skorzystaj z Google Analytics. Co możesz zyskać? Jakie są zalety tego narzędzia? Zapraszamy do lektury!

Fundamentalnym zadaniem strony internetowej jest reprezentowanie firmy potencjalnym klientom w sferze Internetu. To obok loga znak rozpoznawczy, który stanowi kluczowy element budowania wizerunku w sieci. Jak mierzyć reklamową skuteczność witryny? Które jej składowe są lepsze, a które gorsze zdaniem potencjalnych klientów? Na te i wiele innych pytań odpowiadają dobrze zinterpretowane dane platformy Google Analytics.

Cenne informacje dla każdej firmy

Zasadniczym zadaniem Google Analytics jest śledzenie ruchu na stronie, sprzedaży oraz konwersji. GA informuje między innymi o tym, jak zachowują się użytkownicy na stronie i pomaga określić, które elementy witryny przyciągają, a które odpychają potencjalnych klientów. Dla osób, które prowadzą firmę, dane te są znaczące przy podejmowaniu decyzji marketingowych.

Dzięki Google Analytics dowiesz się:

  • Ile wygenerowano sesji na stronie?

  • Ilu użytkowników korzysta z witryny?

  • Co użytkownicy robią na stronie?

  • Jakie treści na witrynie są najpopularniejsze?

  • Skąd użytkownicy wchodzą na stronę?

Kluczowe są niewatpliwie sesje strony, czyli wizyty użytkowników na stronie. Liczone są od wejścia na stronę do momentu jej przełączenia na inną witrynę oraz ilość nowych użytkowników, czyli nowych, potencjalnych klientów.

Główne zalety Google Analytics

Prymarnym powodem, dla którego warto śledzić statystyki firmowej strony, jest sposobność oceny jej efektywności. Dzięki narzędziu Google Analytics dowiesz się, kim są, skąd pochodzą, czego szukają jej użytkownicy oraz czy znaleźli na Twojej witrynie to, czego oczekiwali. Te informacje pozwolą Ci wykorzystać w pełni potencjał strony internetowej.

Do niewątpliwych pozytywów z korzystania z Google Analytcs należą:

  • możliwość przeprowadzenia dogłębnej analizy kondycji strony internetowej (szybkość wczytywania strony, analiza treści)

  • sprecyzowanie, ile nowych osób w określonym czasie weszło na stronę, ile dokonało konwersji, czyli: zakupu, zapisania się na newsletter, ściągnięcia pdf itp.

  • określenie skąd (z jakiego regionu, miasta, państwa) pochodzą osoby odwiedzające stronę internetową -> dane demograficzne oraz źródła (wyszukiwarka, inne strony, social media)

  • informacje o tym, jak zachowują się użytkownicy -> Przepływ zachowań

Nie sposób wymienić wszystkich zalet Google Analytics. Jest to wspaniałe narzędzie, którego dane pomagają tak dostosować witrynę, by oszczędzać, a jednocześnie zwiększać zyski firmy i ruch do strony. Należy jednak pamiętać o tym, że tylko rzetelna i prawidłowa interpretacja danych jest źródłem sukcesu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tel: +48 736 769 550
biuro@studiolokomotywa.pl